• $ 6,7779
  • € 7,3917
  • 358.94
  • 92381.8
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

‘Keşke’siz bir yıl sona erdi

Hande Yener ile ‘Biri Var’ şarkısının video klip çekimlerinde buluştuk ve bu yılın son röportajını yaptık… AKŞAM Cumartesi için ‘yılbaşı özel’ pozları da veren Hande Yener, 2013 için “Keşkesiz bir yıl oldu” dedi ve 2014’e dair beklentileri ve umutlarını da anlattı.

SERHAT TEKİN
serhattekinc@gmail.com

BU yıl Hande Yener ile iki kere buluştuk. 2013’ün kış aylarını ‘Kraliçe’ albümüyle ısıttı, ardından ilk bizim duyurduğumuz yaz sürprizi ‘Ya Ya Ya Ya’ geldi. “Gelenek bozulmasın; madem 2013’ü onunla açtık, onunla kapatalım” deyip ‘Biri Var’ şarkısının video klip çekimlerinin yapıldığı stüdyonun yolunu tuttum… Yanımdaki çantada Hande Yener için itinayla seçtiğim ‘yılbaşı aksesuarları’ da vardı. 
İki gün süren klip çekimlerinin ikinci gününde gerçekleşti bu röportaj… Ve buna rağmen hiç yorulmamış, üstelik çekim arasında yediği bir porsiyon İskender’e rağmen çok fit bir kadın vardı karşımda!

2013’ü masaya yatırdık; neler olmuş, neler bitmiş öğrendik; yeni yıldan ne bekliyor sorduk… Röportajın sonunda “Seni mi kıracağım” dedi ve şapkayı başına, Noel Baba’yı da sırtına takıp fotoğraf makinemin karşısına geçti; birbirinden eğlenceli fotoğraflarını çektim. Anladım ki, Hande’ye boşuna Kraliçe demiyorlar!

2013’ün son günlerinde bir video klip çekiminde beraberiz yine… ‘Biri Var’ nasıl bir klip?
Evet, 10 yıl sonra başarılı yönetmen Nihat Odabaşı’yla tekrar çalışmak bu yılın son güzel sürprizi benim için. Volga Tamöz Project adı altında çıkan single ‘Biri Var’ Nihat Odabaşı tarafından klipleniyor. Çekimler hem çok eğlenceli hem de çok duygusal geçti. Bir çiftin yoğun aşkını ve gelgitlerini anlatan video klibin çekimleri için iki gün çalıştık. Beni bambaşka bir Hande olarak göreceğiniz bu video, çok yakında da yayında olacak. 

Bu yılın başka sürprizleri ne oldu senin için?
O kadar çok ki. Oğlum Çağın’ın Radyo FG’de DJ’liğe başlaması benim için çok büyük bir mutluluk oldu. Onunla gurur duyuyorum. Bu yıl ayrıca Berksan gibi bir değeri tanımak, yeni bir dost kazanmış olmak, bana 2013’ün en güzel getirisiydi. Birlikte güzel işler yaptık ve yine birlikte yapmaya da devam edeceğiz.

2013 BENİM BAŞARI YILIMDI

Senin için nasıl geçti peki 2013?
Başarı olarak benim yılımdı. İnan nasıl geçti zaman olarak hissetmedim. 2013’e ‘Ya Ya Ya Ya’ isimli şarkımla damga vurduk. Konserler, sahne çalışmaları koca yılın ağırlığını hissettirmedi. Çok keyif aldım. Benim için yeniliklerle doluydu. 

Seni en çok üzen olay ne oldu bu yıl?
Kardeş bir toplumun, birbirine karşı taraf haline dönüştürülmeye çalışılması, beni bu yıl en çok üzen konu oldu... 

Özel hayat ya da işte pişmanlıkların oldu mu? 
Hiç pişmanlığım yok. Hayatımdan memnunum. 2013’ü keyifle uğurluyorum. 

Tıpkı ‘Bodrum’ şarkında da söylediğin gibi ‘keşke’lerin olmadığı bir yıldı yani?
Aynen öyle ‘keşke’siz bir yıldı benim için. 2013’te hiç ‘keşke’ demedim. 

Ne öğrendin kendinle ilgili? Neyi keşfettin?
Sabırlı ve pozitif biri olmanın, insanın şansını artırdığına ve daha rahat biri yaptığına bir kez daha inandım. Anladım ki benim hayatımda imkânsıza yer yok!

AŞK TUTSAKLIK DEĞİL, ÖZGÜRLÜK

Neyi değiştirdin peki hayatında?
İkili ilişkilere bakış açımı değiştirdim. Özgürlüğün olmadığı yerde, aşkın öldüğünü düşünüyorum. Birine körü körüne bağlanmanın, hayatınızdan ödün vermenin hiçbir kazancı yok. Kaybeden olmak hiç bana göre değil. O sebeple aşk artık benim için özgürlük, tutsaklık değil.

2013’te aldığın en enteresan hediye ne oldu?  
(Gülüyor) Patronum Polat Yağcı, beni çok onore etti ve bir cip hediye etti. Beni çok şaşırtan harika bir sürprizdi. Hayatımda ilk kez bir patronumdan böyle büyük ve özel bir hediye aldım. Teşekkür ederim...

Geride kalan yılda unutamadığın an hangisi?
‘Ya Ya Ya Ya’ şarkısının üretiliş anını unutamıyorum. Berksan, sıradan bir şarkı yapar gibi şarkıyı yapıyordu ve ben duyduğum her cümlede bir çığlık atıyordum “Harika!” diye. O anlar, unutulmaz anlardı benim için. Nitekim şarkı çıktıktan sonra da gösterilen ilgi ve beğeniler buna değdiğini gösterdi. Seninle şarkının yaratılış aşamasında da beraberdik; ilk defa seninle paylaştık haberini...

ARTIK PLANSIZ BİRİYİM

2014’e dair planların arasında “Yeni yılda yapmayı düşündüğüm ilk şey” nedir?
Planlarım yok çünkü düşündüğüm ve istediğim her şeyi o anda yapıyorum. Ertelemiyorum. Plansız ve kafasına koyduğunu yapan bir Hande var. Bu böyle de devam edecek.

Genel olarak beklentilerin nedir peki?
Benim için müzik yapmak, anı en güzel şekilde yaşamaktır… Hep iyi müzik yapmak. Beklentim hep zirvede olmak ve yüksek enerjiyle, sonuna kadar müzik yapmak. Başka hiçbir şey istemiyorum. Müzikle yaşadığımı, 24 saat boyunca müziksiz asla olamadığımı en yakından bilenlerden biri sensin (gülüyor).

Nasıl gireceksin yeni yıla?
İstanbul’da ‘Sahne’de olacağım. Her yıl olduğu gibi sevenlerimle göz göze, umut dolu bir yıla, yine birlikte gireceğiz. Güzel bir şov izlemek isteyen bana katılsın.

Kırmızı giymek gibi bir ritüelin var mı yeni yıla girerken?
Kırmızı giymek de var, nar kırmak da... Bereketli ve enerjik bir yıl olması dileğiyle hepsini yerine getiririm. Senin aracılığınla 2014’te herkese sağlık ve mutluluk diliyorum.

YENİ YIL GECESİ BİR DİZİYE KONUK OLACAĞIM

‘Veliaht’ adlı yarışmada seni bir süre televizyonda gördüm, devamı gelecek mi televizyon işlerinin? 
Yılbaşında bir televizyon dizisinde konuk oyuncu olacağım. atv’de yayınlanan ‘Cesur Hemşire’de. Yılbaşında yayınlanacak olan bu diziyle bu seneyi ekrandan sevenlerimle uğurlamış olacağım (gülüyor).

DİNLEYİCİLERİMİ YİNE ŞAŞIRTIYORUM!

“Yeni yılda yepyeni bir albüm yapıyorum. Müzik kariyerimde büyük etkisi olan tüm müzisyenler bu albümde yine en özel şarkılarıyla, olacaklar. Sürprizlere hazırlıklı olun. Yeni yılda bu albümle çok şaşıracaksınız. Çok yoğun çalışıyoruz. En büyük sürpriz Altan Çetin’le 10 yıl aradan sonra tekrar çalışmaya başlamış olmak. Birlikte tekrar güzel şarkılar ortaya çıkarıyoruz. Albümde yine Berksan şarkıları var. Ayrıca iki önemli isim daha var, onlar da sürpriz olsun. Şaşırtmayı seviyorum. Bunu tekrar yapacağıma emin olabilirsin.”

BENİM İÇİN 2013’ÜN KELİMESİ: REKOR

Tek kelime istesem 2013 dendiğinde ve bu kelimeyi neden seçtiğini açıklayacak olsan…
Rekor (gülüyor)! 2013’te de Youtube’da dinlenme rekoru kırdım, şampiyon oldum. Youtube’un Türk yıldızı seçildim. 42 milyon tıklamayla ve pop bir parçayla, dinlenme rekorunu kırmak, imkânsızı başarmak gibiydi. Herkese çok ama çok teşekkür ediyorum. Bu yıl bu şarkıyla bir unutulmaz yaşattılar.


Ücretsiz maske ve kolonya dağıtımı başladı!

Ücretsiz maske ve kolonya dağıtımı başladı!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumunda Kovid-19 önlemleri sıklaştırıldı

Roketsan'da patlama