• $ 6,9064
  • € 8,1737
  • 444.191
  • 1087.16
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
08 Şubat 2014 Cumartesi 02:27 | Son Güncelleme:

Beyaz da Kıvanç da ‘Türk tıraşlı’

‘Ünlülerin kuaförü’ unvanını çok duymuşuzdur, duymaya da devam edeceğiz bu kesin. Ama Adem Terzi sadece ‘ünlülerin kuaförü’ değil; işadamlarının da kuaförü, ayrıca ‘Türk tıraşı’nın da mucidi. Beyazıt Öztürk ve Kıvanç Tatlıtuğ da bu stilin öncüleri. Kuaför Adem Terzi, Türk tıraşını ve ‘yaşam öyküsü’nü AKŞAM Cumartesi için anlattı.

Burhancan TERZİ
canburhanterzi@gmail.com

Adem Terzi, 35 yaşında Etiler’deki Adem Terzi Barber’s Club’ın sahibi. Burak Yılmaz’dan Kıvanç Tatlıtuğ’a, Beyazıt Öztürk’ten Sadri Şener’e birçok ünlü isim ve iş adamı ‘Erkeğin makyajı saçıdır’ sloganına sahip bu ‘berber dükkânı’nı tercih ediyor. Bazen salonda ortam gala gecelerini aratmıyor; çünkü aynı anda Kıvanç Tatlıtuğ, Tan Sağtürk, Ahmet Kural, Adem Terzi Barber’s Club’ta olabiliyor. Türk tıraşı diye bir stili saç literatürüne kazandıran ve ünlüler için özel bir yere sahip bu adamın kapısını çaldık, hikâyesini dinledik.

Bu noktaya nasıl geldiniz, markanız nasıl oluştu?
Çocukken ayakkabı boyacılığı yaparak para kazanıyordum. Sonrasında Tarabya’da bir berber dükkânında çalışmaya başladım. Asker dönüşünde şu an sahip olduğum yerde çalışmaya başladım. 2 yıl sonra Sabancı Ailesi bu müesseseyi bana devretti. Ben de ‘Adem Terzi Barber’s Club’ı kurdum. 13 yıl oldu markamızın temeli atılalı. Birçok ünlü ismin yanı sıra Ay Yapım’ın oyuncularının da imaj danışmanlığını yapıyorum. Bu süreçte ‘Türk tıraşı’ kavramını literatüre soktuk. ‘Ünlülerin kuaförü’ olarak anılıyoruz ama sadece ünlüler değil, işadamları da CEO’lar da bizi tercih ediyor.
 
Adem Terzi neden tercih ediliyor?
Müşteriyi; yüz hatlarına, mimiklerine, kilosuna, yaşına, giyim tarzına ve iş konumuna göre değerlendirip o şekilde bir saç imajı belirliyoruz. Örneğin Gökhan Töre’ye oyun tarzından dolayı füze benzetmesi yapılıyor. Biz de saçlarına füze görüntüsü vermeye çalıştık. 

Yeni sezona girilirken Beyaz’ın saçları alışılmışın dışındaydı, buna birlikte mi karar vermiştiniz?
Beyaz, yazın Çeşme’deydi. Dolayısıyla görüşemiyorduk, o da ben olmadığım zaman asla başkasına saçlarını emanet etmiyor. Bu nedenden saçları bir hayli uzamıştı. 

‘Ünlü kaprisi’ sendromunu hiç yaşadınız mı?
Burada Kıvanç Tatlıtuğ ile karşılaşan herkes fotoğraf çektirmek ister. Bu talebe karşı Kıvanç’ın bir kez bile yüz ekşittiğine şahit olmadım. Bu kadarını söyleyeyim, siz anlayın.

Kuaförde kahkaha dolu anlar yaşanıyor mu? 
Ahmet Kural’la Murat Cemcir geldiği zaman biz burada kopuyoruz. Ahmet her geldiğinde ‘ozon bakımı’ yaptırır ama Ahmet’in ‘ozon’a koyduğu başka bir isim var. “Nargileyi getirin buraya” der. Bazen öyle bir ortam oluyor ki, Kıvanç, Tan Sağtürk aynı anda burada olabiliyor ve güzel ‘makara’lar ortaya çıkıyor. 

‘Türk tıraşı’nı bize kısaca anlatabilir misiniz?
Beyazıt Öztürk’ün saç modeli bir ‘Türk tıraşı’ örneğidir. Bu modelde uzunlu-kısalı bir saç kesimi yapılıyor. Makas hareketleriyle derinlik kazandırılıyor. Türk tıraşının amacı, saça yapılan birkaç hareketle güne devam edilmesini sağlamak. Beyazıt Öztürk, şovuna çıktığı zaman klasik bir saçla çıkıyor ama dışarı çıktığında spor bir şekil verebiliyor. Kıvanç’a ve Ahmet Kural’a da bu model çok iyi gidiyor. 

Yüzlerce kişinin 'vapur koşusu' ilginç görüntüler oluşturdu

Yüzlerce kişinin 'vapur koşusu' ilginç görüntüler oluşturdu

Türk ambalaj firmasından Koronavirüsü yok eden formül

Türk ambalaj firmasından Koronavirüsü yok eden formül

4 Ağustos altın fiyatları ne kadar?

4 Ağustos altın fiyatları ne kadar?

3 Ağustos 2020 reyting sonuçları açıklandı!

3 Ağustos 2020 reyting sonuçları açıklandı!