İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.7886
  • 4.6639
  • 161.86
  • 116.840
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Skoda Fabia’ya ufak dokunuşlar

Skoda’nın b segment temsilcisi olan Fabia, ufak dokunuşlar ile ortaya çıktı. Bu değişimler dışında yapılan iyileştirmeler ise oldukça fazla.

Çek üreticinin sevilen otomobili Fabia, aslında yepyeni bir yüz sunmuyor. Ufak değişimler ve büyük iyileştirmeler ile karşımıza çıkıyor. Yenilenen far tasarımı ile LED gündüz farlarına kavuşan Fabia, daha modern bir görünüme kavuşmuş. İlk defa LED stop lambaları sunan otomobil teknolojik detaylarını arka görüntüsünde de devam ettirmiş. Yenilenen jant seçeneklerinde 18 inç jant seçeneği de eklenmiş. İç görünümde ise yenilenen gösterge paneli, güncel multimedya ekranı ve iki farklı döşeme seçeneğine sahip olan koltuklar aracın görünen değişiklikleri.

Dizele elveda

Yenilenen Fabia’da artık dizel motor seçeneği bulunmuyor. Volkswagen’in dizel skandalları sonrasında markanın küçük sınıf temsilcilerinden kaldırdığı dizel motor, yerini küçük hacimli ve verimli benzinli motorlara bıraktı. Fabia artık hepsi üç silindirli 1.0 litrelik benzinli motora sahip. 60 ve 75 beygir güce sahip olan motorlar atmosferik olarak sunuluyor. 95 ve 110 beygir gücündeki diğer motor seçenekleri ise turbo beslemeli. Turbo beslemeli motorlarda 110 beygirlik motor seçeneğide DSG otomatik şanzıman seçeneği de alınabiliyor.

Güvenliği arttı

Güvenlik sistemlerinde de yeniliğe giden Fabia, yeni kör nokta tespit sistemi, arka trafik uyarısı  ve uzun far yardımcısı sistemlerine sahip. Bu sayede kaza olasılıklarını azaltan otomobil, Skoda’nın ufak detaylarını da barındırıyor. Benzin kapağına gizlenen buz kazıyıcı artık lastik diş derinliğini ölçmek için skala da barındırıyor. Opsiyonel olarak satın alınabilen arka USB girişleri ise küçük bir otomobilde görmediğimiz detay. Bagaj aydınlatmasının sökülüp alındığında el feneri görevi görmesi ise Skoda’nın küçük detaylarından sadece biri. Fiyatı ve yollara çıkış dönemi belli olmayan Skoda Fabia’nın lansmanı büyük ihtimalle Temmuz ayında olacak. 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin´in güneybatısındaki Tell Dilur köy

TSK ve ÖSO, Tell Dilur köyünü teröristlerden temizledi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Yılın en iyi stadı seçiliyor!

Türkiye'de gerçekleşecek Eurasia Air Show'a 100'ü aşkın ülke katılacak