İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.8261
  • 4.6811
  • 163.84
  • 115.147
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

6 otomobilden 1’i elektrikli olacak!

Yapılan araştırmaya göre 2025 yılında satılan otomobillerin %16’sı elektrikli olacak.

Çalışmaya göre, 2025 yılında, yollarda 16.5 milyon adet elektrikli araç yer alacak. Bloomberg’in hazırladığı rapora göre %14 büyümesi beklenen elektrikli otomobili satışı, UBS araştırma şirketine göre %16’lık bir artışa sahip olacak.

Araştırma şirketinin analisti olan Patrick Hummel, “Elektrikli otomobillere geçiş 2025 yılına kadar çok hızlı şekilde artacak. Avrupa’da ülkelerin dizeli yasaklaması ve batarya teknolojilerinin hızla ilerlemesi satışların daha hızlı büyümesine neden olacak. Bu satış patlamasında ise Tesla en ön sırada yer alacak” dedi.

Ülkemizde birkaç markanın elektrikli otomobilleri hali hazırda satışta bulunuyor. Fakat alt yapının yetersizliği satışlarını kısıtlıyor. Yerli otomobil planı ile artması planlanan elektrik dolum istasyonları ise ülkemizde de elektrikli araç satışını ciddi derecede arttıracaktır. Bu artışın benzeri Avrupa’da da bekleniyor. Avrupa’da yollardaki araçların %30’unun elektrikli olması bekleniyor.

Tesla’ya yetişmeye çalışan BMW, Mercedes, Audi gibi güçlü markalar ise hala Tesla’yı yakalayabilmiş değil. Tesla’nın ise teslimata başladığı Model 3 modeli, büyük markaların daha çok uğraşması gerektiğinin kanıtı oluyor.

Elektrikli araçların en etkili olduğu bölge olarak Avrupa gösteriliyor. Bu kıtada satılan otomobillerin yüzde 30’unun elektrikli olması bekleniyor.

 

“PKK’lı Hasan Demir Giresun’da işte böyle teslim oldu”
Öte yandan, geçtiğimiz Aralık ayında Giresun

Yakalanan terörist itiraf etti: Ben teröristim

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/_codes/picomm_detay_sagframe_dyn.asp, line 2

The include file '/_data/main/home.txt' was not found.