Hüsnü Mahalli hmahalli@superonline.com

kategori2

Tarih böyle yazılır

Başbakan Erdoğan, İsrail Başbakanı Şimon Peres'in tavrına karşılık aldığı tutumla yalnız İsrail'e değil Batı'daki emperyalist kültüre ve mantaliteyle sahip tüm devlet ve politikacılarına tarihsel bir ders vermiştir. Sayın Başbakan bu tavrıyla Türkiye'nin CIA tarafından yönetilen bir muz cumhuriyeti olmadığını kanıtlarken aynı zamanda bir 3. Dünya ülkesi olarak Türkiye'nin 700 yıllık bir Osmanlı ve 90 yıllık bir cumhuriyetin mirasçısı olarak bölgenin ve dünyanın en önemli ülkesi olduğunu ve başkalarının hesapları ve çıkarları doğrultusunda tavır almayacağını ve hiç kimsenin de şantajına boyun eğmeyeceğini kanıtlamıştır. Sayın Başbakan bu tavrıyla ayrıca sömürgecilik mandacılık dönemlerinin çok geride kaldığının Türkiye gibi bir ülkenin hem kendi ulusal çıkarlarına hem de kendi coğrafyasında yaşayan tüm halkların ve ulusların onurunu ve çıkarını savunduğunu ve bu konuda doğru bulduğu ve inandığı her şeyi hiç kimseden çekinmeden sonuna kadar sahip çıkacağını ayrıca kanıtlamıştır. Sayın Başbakanın bu tavrıyla Türkiye hiçbir şey kaybetmemiştir. Ama Türkiye çok şey kazanmıştır ve birilerinin Türk halkına yalan söyleyerek Türkiye'nin bundan sonra Ortadoğu'da artık olmayacağını söylemesine rağmen herkes görecektir ki Türkiye'siz bu coğrafyada hiç kimse hiçbir şey yapamayacaktır ve Türkiye yalnız bu coğrafyada değil bütün dünyada prestij ve saygınlık kazanmıştır ve onurlu insanların gönlünde taht kurmuştur.Yasal Uyarı: TurkMedya internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları TurkMedya Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

İletişim |  Künye | 
Copyright Türkmedya A.Ş. Akşam Gazetesi Güneş Gazetesi Tercüman Gazetesi Autocar Dergisi Alem Dergisi FourFourTwo Dergisi Eve Dergisi Platin Dergisi Stuff Dergisi Maxim Dergisi Alem FM 89.2 Lig Radyo 92.3