• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
22 Şubat 2017 Çarşamba

Yeni ikiz kuleler kasıp kavuracak

Emre Öztürk
Emre Öztürk
YAZARIN SAYFASI

NBA'in en iyi pivotu DeMarcus Cousins, ligin en güçlü pivotlarından Anthony Davis'in takımı New Orleans Pelicans'a takaslandı. Takastan menajeri bile haberdar olmadı ancak Pelicans, Cousins karşılığında B. Hield, T. Evans ve L. Galloway ile 1. Tur draft hakkını da kazandı. Bu yılın draft sınıfı olağanüstü yeteneklerden oluşuyor ve takımlar rahatlıkla bu isimler etrafında yeniden oluşuma gidebilir. Pelicans, 23 galibiyet 34 yenilgiyle Batı Konferansı'nın 8. sırası için mücadele ediyor. Bu yıl 27.8 sayı, 10 ribaunt, 4.8 asistle oynayan Cousins cephanesinde yüzde 35.6'lık üç sayı yüzdesini de tutuyor. Eksiklikler olsa da bir nevi Tim Duncan-David Robinson tarzı bir ikiz kuleler kuracak olan Pelicans'ın evrim geçirmiş ve gard, şutör ve uzun pivot özelliklerine sahip yeni 'İkiz Kuleler'i ile izlemek büyük heyecan verecek. Tek sorun Cousins'in 'dükkandaki öfkeli fil' modundan kurtulup kurtulamayacağı!

AMATÖR YARIŞMA

All-Star smaç yarışmasında Pacers'lı Glen Robinson III soyadının hakkını verdi ve üçüncü denemesindeki son smacıyla şampiyon oldu. 2016, NBA tarihinin en iyi smaç yarışmalarından birisini izlemiştik bu yıl ise tarihin en kötülerinden birisini izledik. Drone'ın asistine smacı zor basanlar, kısa boylu 3 kişinin üzerinden smaç atmak derken neredeyse amatörlüğe kaçan hareketler gördük. Eğer bu kadar basit işlerle şampiyon olunuyorsa Westbrook-Durant'i yan yana koyup üstlerinden smaç atan da şampiyon olur.

MVP HAREKET

2016 ile kıyaslamayı bırakırsak haftanın hareketi G. Robinson III'in üst üste binmiş iki kişi üzerinde yörüngeye fırlayarak attığı reverse slam! Knicks'in genç süper yıldızı Kristaps Porzingis'in yetenek yarışmasında gösterdiği performans ve şampiyon olması, smaç yarışmasında Clips'li DeAndre Jordan'in ünlü DJ Khaled ve onun müzik setinin üzerinden müthiş bir smaca imza atması, S. Antonio Spurs'li J. Simmons'ın Yükselen Yıldızlar maçındaki süper akrobatik smacı!

BUNU DA GÖRDÜK

Efsane oyuncu 'T-Mac' T. McGrady bu yıl Hall of Fame için finalist olması, Durant-Westbrook arasındaki buzun GSW Koçu S. Kerr'in planı sayesinde birlikte oynadıkları bir alley-oop pas ve smaç ile erimesi, Pacers'in süperstarı P. George'in "kazanan bir takımda oynamak istediği için" yılsonu ayrılma sinyali vermesi, K. Irving'in ciddi ciddi "Bizleri kandırıyorlar. Dünya yuvarlak değil düzdür" iddasında bulunması, J Harden'in "Dünyanın en iyi basketbolcusu benim. Benim kadar çok yeteneğe sahip kimse yok." diyerek uçması.

<p>'Bir takım kuruluşlar Türkiye'deki medya kuruluşlarını  fonluyorsa bunun bir bedeli var. Bu kurul

Emin Pazarcı: Dijital vatan tehdit altında

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?