• $16,769
  • €17,4871
  • 976.222
  • 2443.77
14 Haziran 2017 Çarşamba

Şaşırmıyorsanız yalnız değilsiniz!

Serinin üçüncü maçında Cavaliers önlerinde çift başlı ejderha gibi duran dev problemin bir başını kesmişti yani Cavs ekibi işler bir oyun planı ve gerçek bir basketbol sergilemeyi başardı ancak sorunun diğer başı ise ateş saçmaya devam etti. Durant durdurulamadı. Maçın son clutch üçlüğünü atarken "hayatım boyunca bu atışa çalıştım" diyen bir kişiyi kolayca engelleyemezsiniz. Koç S.Kerr'in de dediği gibi yüksek dakika ve sayılarla oynayan James ve Irving son çeyrekte artık nefeslerini tüketmişlerdi. Sonra ne mi oldu? Kendi sahalarında süpürülmek istemediler ve tek bir maçta bir çok NBA finalleri rekoruna imza atarak (en çok üçlük, bir yarıda en çok şut atan takım vs) utançtan kurtuldular. Şu ortadaydı ki rakibinizi ancak rekorları kıran performansla yenebiliyorsanız işiniz çok zor demektir.
İbre Oracle'e döndüğünde kırılacak çok az rekor ve geç kalınmış, yakalanması gereken momentum vardı. GSW ve Cavs kendi kimlik oyunlarını oynadılar. Mücadele sonuna kadar sürdü ve devrimsel oyun bir kez daha Titan'ı devirerek şampiyon oldu. Hikaye bitti. Şampiyonluk cephesinde yeni bir durum yok. Artık takımlar değil de adapte olmuş yıldızlardan oluşan yeni bir sistem bu düzene meydan okumadıkça olmayacak da. Bunun gerçekleşmesi için de bir kaç yıl beklemek zorundayız. Finaller artık sizi şaşırtmıyorsa ve ligin yakın geleceğinin sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız yalnız olmadığınızı bilmelisiniz.

MVP HAREKET

Final serisi 4. maçı 3. çeyreği. Tüylerimiz diken diken oldu. James bizleri maziye götürdü ve panyadan kendisine sektirip müthiş bir T-Mac smaçına imza attı. K.Irving'in serinin 3. maçında GSW'nin savunmasını hallaç pamuğuna çevirmesi ve imkansız turnikelere imza atması da bizlere büyük keyif verdi ancak haftanın hareketi "hayatım boyunca en iyi ikinci olmaktan bıktım" diyen Durant'in hem şampiyon hem de finaller MVP'si olarak elindeki kupayla verdiği pozdu!

BUNU DA GÖRDÜK

J.R. Smith'in maçlar öncesinde kimseyi hatta karısını bile dinlemediğini söylemesi, Draftın 1 numarası M.Fultz'un Celtics ile, draftın spektaküler ismi Lonzo Ball'in ise Lakers ile idmana çıkması, 4. maçta D.Green'in "Cleveland seyircisi zeki insanlara benzemiyorlar" demesi, Eski NBA yıldızı Robert Horry'nin gerçeği dile getirmesi ve "Olajuwon, Duncan'dan 20 kat daha iyiydi" demesi, Magic Johnson ve Pat Riley'in 1980'lerin 'showtime' Lakers'inin şu anki GSW'yi çok kısa oldukları için rahatlıkla süpüreceğini iddia etmesi, eski NBA oyuncusu Sebastian Telfair'in New York'ta suikast silahları ve kurşun geçirmez yelekle yakalanıp tutuklanması.

HAFTANIN MAÇI

Final serisi 4. maçı! Durant'i anlattık ancak süper starların nerede patlayacağı belli olmaz. James bu maçta NBA finalleri t-double rekoru kırarken Irving ise 40 sayı ile oynadı. Kavga, skandal hakem kararları, Green'e özenip milleti hayalarından tekmeleyen James, rakibi yüzünden yumruklayan Green, saha dışına atılan seyirciler. Gerçek bir final serisi maçı ve gerginliğini bu maçta yaşadık.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı