• 8 Mart 2017 Çarşamba 02:00
  • |
  • 8 Mart 2017 Çarşamba 02:00

YAZAR

Emre Öztürk

Şampiyonlar zorlanıyor!

Paylaş

GSW bir yıl sonra ilk kez üst üste iki maç kaybederken şampiyon Cavs ise son 6 maçında 4 kez yenildi. Bu süreçte K.Durant süresiz şekilde sakatlandı, TNT yorumcusu efsane oyuncu C.Barkley'e göre iddialı şekilde "GSW'nin şansı kalmadı." "James ve şirketi' ise halen Kral olmadan kolaylıkla dağılır durumdalar. Mart ayı geleneksel olarak NBA'de fiziksel yıpranmanın açığa çıktığı aydır. Bu yüzden iki takım da kadrolarını güçlü isimlerle takviye ettiler. Bu ayı moralle kapatan ekibin finallerde şansı oldukça yüksek olacak.

ÖNLENEMEZ YÜKSELİŞ

Wizards'ın önlenemez yükselişi dikkat çekiyor. Aralarında GSW’nin de olduğu çok sayıda ekibe sahasında kök söktüren takım ligin sihirbazları J.Wall ve B.Beal’e sahip. Wizards bu yılın en büyük patlama yapan ekibi durumunda.

GÜZEL OYUN

Clips'i sahasında 122-103 mağlup eden Rockets ekibinin oyunu basketbol fundementalinin nasıl mükemmelleştirilmiş bir sanat olarak oynandığını ortaya koydu. Rockets maçları ders niteliğinde!

HAFTANIN SORUSU

Rockets maçındaki olağanüstü performansının ardından Kawhi Leonard'a doping testi yapılmasına karar verildi. Sizce, nükleer enerjiyle oynayan Westbrook da bu teste alınmalı mı?

MVP HAREKET

Cavs-Hawks maçında K.Irving’in Harlem moduna geçerek yaptığı akıl almaz crossover! Yine Irving’in Celtics maçında maçında efsane Dr.J ile özdeşleşen süper akrobatik ters turnike sayısı, Wizards-GSW maçında J.Wall'in tüm GSW ekibinin yanından geçerek attığı müthiş lean smaç, R.Westbrook'un OKC-Jazz maçında 43 sayılık sezonun 30. t-double'ini yapması, Westbrook'un 4 maç üst üste 40 üzeri sayı bulması, Bulls-GSW maçında Bulls oyuncusu J.Grant'in S.Curry'e, M.Jordan'in U.Jazz karşısındaki kült crossover'ini ve şutunu atarak bizleri maziye götürmesi.

BUNU DA GÖRDÜK

Jazz'ın T-Wolves'e yenilmesinin ardından Jazz'ın maskotunun seyircilere gözyaşlarını silmesi için peçete dağıtması, Los Angeles'taki 2 maç için şehirde güzel vakit geçiren Spurs koçu, Popovich'in "Yarın antrenman var mı?" diye soran oyuncularına "Yemişim antrenmanı öğlen yemeğine gitmemiz lazım" diyerek herkesi şaşırtması, T-Wolves maskotunun K.A-Towns'in babasını yanlışlıkla sakatlanmasına yol açması üzerine baba Towns'in maskota ve takıma dava açması, Kral James'in MVP adaylığı sorusuna "Ben varken ve yokken takımın sahadaki kazanma oranlarına bakın görürsünüz" demesi.

HAFTANIN MAÇI

Pelicans-Spurs maçı! Müthiş bir mücadeleye sahne olan maçta Spurs zorlanarak Cousins-Davis ikilisini uzatmalarda 101-98 yenerken Spurs çok zor anlarda stiliyle maçları alabildiğini yeniden gösterdi. Bu maçta Pelicans'ın korkunç bir potansiyele sahip olduğunu da gördük. Spurs'in Rockets maçı (112-110) ve Kawhi Leonard'in son saniye sayısı ve bloku ile maçı getirmesi de haftanın maçları arasında (Kawhi’nin insanüstü performansı NBA’i şüphelendirdi ve doping testine alındı. Pozitif çıksa bile bu yıl üçüncü kez yılın savunma oyuncusu ödülünü alacağını düşünüyorum)

YAZARIN DİĞER YAZILARI

27 Ekim 2022 Perşembe

Jokic, GSW'e ‘dur' dedi!

21 Ekim 2022 Cuma

Ve NBA bütün heyecanıyla başladı... GSW şaşırtmadı, Lakers kayıplarda

14 Ekim 2022 Cuma

NBA'de sezondan beklentiler

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Bütün 'Temmuz'lara inat...

23.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Mustafa Erhan Hekimoğlu'na yeni sezonda dikkat!

21.07.2024