• 29 Mart 2017 Çarşamba 01:00
  • |
  • 29 Mart 2017 Çarşamba 01:00

YAZAR

Emre Öztürk

ÖNCE BRYANT ŞİMDİ BOOKER

Paylaş

Celtics-Suns maçında sezonun en müthiş gösterilerinden birisini izledik. NBA'in genç takımlarından Suns'in 20 yaşındaki süper yıldızı Devin Booker tam 70 sayı attı. Böylece 60 sayı barajını geçen en genç oyuncu olan Booker, 20 yaşın altında en çok sayı atan oyuncu oldu. 70 sayı barajını geçen W.Chamberlain ve K.Bryant'in da yer aldığı 6 oyuncu arasına girdi. Böyle bir mucizeyi en son 11 yıl önce Bryant gerçekleştirmişti. Booker’in üniversiteden bu yana istatistiklerine bakarsanız her yıl böyle yükselip patlayan gençlerden olmadığını görürsünüz.

Booker tarihe geçerken Kobe'yi örnek aldığını ve Kobe'nin 'Mamba Felsefesi'ni de verdiği röportajda andı yani Booker'in sınırı, limiti yok. Hem Kobe hem de Booker'in NBA seçmeleri 1. tur 13. sıralarda seçildiler. Geçtiğimiz yıl Kobe, Booker'a kendi ayakkabılarını verip üzerine "efsanevi ol" yazmıştı. Kobe'den el alan ya da onunla yaz döneminde çalışan (Westbrook, Lillard) isimlerdeki müthiş patlamayı görmemek imkansız. Efsanelerle çalışma demişken, NBA’in gördüğü en yetenekli oyuncularından Hakeem Olajuwon’la çalışan isimlerin de savunulamaz oyuncular haline geldiklerini ifade etmek gerekiyor.

MVP HAREKET

Bucks-Hawks maçında Giannis A.'nin attığı müthiş değirmen smaç bizlere Giannis'in insan değil bir Yunan tanrısı olduğunu yeniden gösterdi. Westbrook'in OKC-Mavericks maçında sezonun 37. t-double performansına imza atması, Blazers-Bucks maçı 4. çeyreğinde D.Lillard'in sezonun en iyi crossover+fake oyunlarından birisiyle iki Bucks'liyi madara duruma düşürmesi. King James'in tüm zamanların asist listesinde 12. sıraya yükselmesi ve Spurs maçında Spurs oyuncularını sağlı, sollu makas atarak geçip, P.Gasol üzerinden attığı müthiş smaç da haftanın hareketleri arasında.

BUNU DA GÖRDÜK

Raptors-Bulls maçında ligin şu ana kadar ki en ciddi kavgasının yaşanması ve Bulls'lu R.Lopez ile Raptors'li S.Ibaka arasında sahanın ortasında boks maçı yaşanması ve maçın ardından iki oyuncuya bir maç oynamama ve para cezası verildi. Lakers efsanesi Shaq'in, Staples Center'in önüne dikilecek heykelinin etkinliğine diğer efsane Kobe'nin de katılması ve nadiren görüleceği üzere birbirlerini iğnelemeden övmeleri, İki kafadarın ünlü olabilmek adına Pelicans yıldızı A.Davis'in evine izinsiz girmeleri ve sonunda Davis'den fena dayak yemeleri.

HAFTANIN MAÇI

Sezonun dinamit gibi patlayan ekibi Wizards'ın savunma yapmayan şampiyon Cavs'i kendi evinde 127-115 yendiği maç. Wizards'in takım olarak Nets karşısında Harlem moduna geçip basketbola dair neredeyse tüm görsel şov ve numaraları bizlere tek maç içinde izletmesi, Üç şampiyon adayından Spurs'in evinde Cavs'i 103-74 yendiği maç. MVP ödülünün iki büyük adayının takımları arasında geçen ve Houston Rockets'in Oklahoma'yı 137-125 yendiği maç da haftanın karşılaşmaları arasında.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

27 Ekim 2022 Perşembe

Jokic, GSW'e ‘dur' dedi!

21 Ekim 2022 Cuma

Ve NBA bütün heyecanıyla başladı... GSW şaşırtmadı, Lakers kayıplarda

14 Ekim 2022 Cuma

NBA'de sezondan beklentiler

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Bütün 'Temmuz'lara inat...

23.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Mustafa Erhan Hekimoğlu'na yeni sezonda dikkat!

21.07.2024