• $16,9849
  • €17,4678
  • 984.348
  • 2397.33
24 Mayıs 2017 Çarşamba

NBA'de lotarya bilmecesi

NBA'de draft lotaryaları belli oldu. Lotaryada İlk üç önemli çünkü 1984 ve 1996 sınıflarıyla birlikte ileride muhtemelen en iyi sınıflardan birisi olacak müthiş yetenekler var. İlk sırayı alan Celtics bu sıradaki M.Fultz'u seçeceklerinin mesajını verse de P.George, Butler ve Hayward gibi süper yıldızlar için bir zamanlar Garnett'i ve Pierce'i almak uğruna yaptığı gibi elinden çıkarabilir. Celtics'in forvete ihtiyacı var ama Thomas-Fultz'in getireceği dehşet verici gard potansiyelini görmezden gelemiyor.

2. sıradaki Lakers'a kesinlikle pivot lazım. Taraftarlar da bunu istiyor ancak Magic Johnson deli bir babaya sahip olan müthiş yetenek Lon Lonzo Ball'in peşinde bu da çok sayıda gard demek. Bu durumda D.Rusell'i gönderme ihtimalleri büyük. Ben Lakers'in hem Ball'i seçeceğini hem de Paul George'i yuvasına getireceğini düşünüyorum. 3. sıradaki 76ers hali hazırda toparlanmakta olan genç yıldızlar topluluğu. Önümüzdeki yıl takımın ilk beşinde draft'tan gelecek J.Tatum, Saric, Simmons ve Embiid'i göreceğiz gibi. Yıl başında yazmıştım. Drafttan patlama yapacak isim olarak halen Suns'in seçmesi muhtemel ismi Josh Jackson'i görüyorum. Bu çocuk herkesin ağzını açık bırakacak! Elbette önce öfke kontrol derslerini vermesi gerek.

MVP HAREKET

Bu hafta herkes bu yüzü konuştu. Kral James, Celtics'i ele geçirirken yalnızca ilk çeyrekte isabetli şutlarının tamamı pota altından olan maç sonunda 38 sayı bulunca Celtics taraftarları "Ne oluyoruz" dediler. Maç öncesi çekilen fotoğraf ise Jordan, Bryant gibi yok etme güdüsüne sahip adamların yüzünün aynısı. Haftanın MVP hareketi bu bakış oldu. James'den, Celtics'in galibiyeti ardından fena bir performans beklendiğini de söylemeliyim.

BUNU DA GöRDüK

GSW'li Zaza'nın açıkça Kawhi'nin sakat olan sol ayağına altına ayağını sokup yıldız oyuncuyu sakatlaması ve bir Spurs taraftarının Zaza'ya, Kawhi'yi kasıtlı sakatladığı gerekçesiyle dava açması, Zaza'nın ayrıca çocuklarının tehdit edilmesi, J.Harden'a, efsane oyuncu Moses Malone'in oğlu M.Malone Jr'i para verdip bir gece kulübünde dövdürdüğü gerekçesiyle dava açılması, Celtics'in çaylağı J.Brown "LB. James standart bir oyuncu" demesi ve cevabını maçta alması, J.Brown'in fark yedikleri maçın ardından "..ımızı tekmeledi. Bizi sahadan süpürdü" diyerek Kral'ı tanıma şansına da ulaşması.

HAFTANIN MAÇI

Tam da "Maçlarda fark atılıyor. Çok sıkıcı" derken Celtics inanılmazı yaptı! Boston ekibi 2. maçta fark yedikten sonra 3. maçta Cleveland'da 21 puan geriden gelip maçı 111-108 almayı bildi. Bir maç için de olsa mucizeyi gerçekleştirdiler. Celtics bunu I.Thomas olmadan yaparken James'in karşılaşmada yalnızca 11 sayı üretmesi bizleri şaşkın bırakan bir diğer dikkat çekici unsur oldu.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı