• $13,6113
  • €15,2216
  • 786.616
  • 1997.69
4 Ocak 2017 Çarşamba

MVP'nin zirvesindekiler

EMRE ÖZTÜRK-4.ÇEYREK

Hafta sonu OKC ve Rockets’in oynadığı maçlar NBA’in nasıl fırtına gibi bir yıl geçirdiğinin en iyi örneği. J.Harden Knicks karşısında lig tarihinde bir ilki başararak 53 sayı, 16 ribaund, 17 asist elde ederken, (sezonda 9. T-double’ini da yaptı) R.Westbrook ise Clips maçında ilk yarı içinde sezonun 16. T-double’ini yaparak lig tarihinin bu alandaki en hızlısı oldu.

O REKOR GELİR Mİ?

Her iki isim de 1972 sezonundan bu yana bir sezonda hem skor hem asist istatistiklerinde lig lideri olan tek oyuncu rekorunu egale eder şekilde oynuyorlar ve NBA oyuncu etkinlik değerlerinde (PER) ilk 5 içindeler, Westbrook 1961 yılında Oscar Robertson’dan bu yana ilk kez sezonda t-double ortalamasıyla oynayan isimken bu yıl oyun kurucu pozisyonuna geçen Harden savunulamaz-tahmin edilemez bir oyuncuya dönüştü. Takımca üçlük oynamaya başlayan Rockets bu alanda ligin zirvesinde yer alıyor.

İŞGALCİ UZAYLILAR

Ruhu ele geçirilmiş gibi oynayan Westbrook ise PER içinde tüm zamanların zirvesinde bulunan W.Chamberlain’e yaklaşmışken takımı OKC de Kasım ayında vitesini arttırdı. Harden da oyun kuruculuk-skor kabiliyeti ve sihirli paslarıyla bizlere Magic Johnson tadı veriyor. Elbette A. Davis, LB. James, K.Leonard ya da K.Durant hatta J.Butler gibi isimleri es geçmiyoruz ancak bu iki ismin dünyayı işgale gelen tanımlanamaz uzaylılar gibi oynadıklarının altını çizmek gerek.

MVP HAREKET

Cavs-Celtics maçında önce LB.James'in geriden koşup uçarak, hemen sonrasında bu kez A.Horford'un, James'e geriden koşup uçarak vurduğu blok haftanın MVP'si. Aynı maçta K. Irving’in, J.Crowder karşısındaki akıl almaz seri crossover şovu, James’in Bucks maçında eurostep'ini Tomahawk smaç ile tamamlaması, J.Butler’in Hornets'a karşı 52 sayı 12 ribaundu ve Nets maçında son saniye şutu ile maçı alması, Wizards yıldızı J.Wall’in hafta boyunca sergilediği müthiş şov dolu oyunları haftanın performanslarıydı.

BUNU DA GÖRDÜK

Rockets çaylağı C.Onuaku’nun karpuzlama atışı geri getirmesi, Rockets-Mavs maçında perdelemede, omzunu Harden'in kafasına vuran A.Bogut'un "Kendimi korudum o kafasını gelip omzuma çarptı" diye kendini savunması, Nets'li B.Lopez'in Bulls'taki kardeşi R.Lopez üstünden poster smaç atıp ailesini madara etmesi, Hornets-Heat maçında üçlük atıp sonucunu görmeden arkasını dönüp S.Curry dansı yapan K.Walker'in şutunun fileyi bulmaması, C.Barkley’in "NBA son 30 yılın en kötü halinde 3-4 iyi takım var geri kalanları çöp” demesi!...

HAFTANIN MAÇI

Bulls’un buzzer beater şut ile son saniyede 101-99 aldığı, Rockets’a evinde soğuk terler döktüren ve heyecan dolu geçen Knicks-Rockets (122-129) karşılaşması haftanın maçı. A.Davis ve King James arasında titanların savaşı şeklinde geçen yoğun rekabetli Cavs-Pelicans (90-82) maçı ve oyuncuların nefeslerinin tükendiği Bucks-OKC maçı da (98-94) haftanın maçlarından.

<p> </p>

Kamu işçisinin maaşı ne kadar artacak?

Polisleri şaşkına çeviren suçluların ilginç fotoğrafları

dünyanın en zor testi olduğu iddia edilen dikkat testi! Sosyal medyayı salladı

Limonu mikrodalgada 20 saniye ısıtırsanız... Bakın nasıl bir etkisi var