• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
1 Şubat 2017 Çarşamba

Flaşlardan uzak istikrar abidesi

Emre Öztürk
Emre Öztürk
YAZARIN SAYFASI

Son iki yılın finallerinde GSW ve Cavs'i görmemiz, bu yıl muhtemelen yeniden bu ekipleri izleyecek olmamız, sadece geçtiğimiz yıl 3-1'lik seriden şampiyonluğun alınması ve asla unutulmayacak, 'The Block' gibi şatafatlı anlar... İstikrar böylesine ‘süper anlar’ yaşanırken sessizce yoluna devam edenlerin varlığıdır. King James'in kariyerindeki NBA finalleri rakamlarının yanı sıra büyük başarı hikayesine Spurs de sahip. 2015'deki iş kazası bir yana her daim çok üst düzey oynayan ve güçlü serilerle her zaman rakiplerini tehdit eden Gregg Popovich ve onun savunma şaheseri Spurs takımları.

ADAPTE OLDU

Son iki haftada Raptors'i sahasında Gasol ve Kawhi olmadan, yine Gasol'un eksikliğinde Cavs'i yenen ekibin başarısı adaptasyon yeteneğinde gizli. Basketbol önce uzunlara ve içeriye pas verilen sonrasında perdeleme ve ikili oyunlarla içeriye ve dışarıya pas-penetrasyonların oynandığı bir oyunken şimdi savunmaları aşma ve alan yaratarak üçlükler bulmaya evrilmiş durumda. Popovich her zaman her durumda oyuna uyum sağladı ve her oyuncu büyük katkılar vererek flaşlardan uzak takım oyunu sergiledi. Pop her şeye uyum sağladı ancak bu oyunun temellerinden birisinden asla vazgeçmedi: "Ofans her şeydir ancak şampiyonluğu savunma getirir!" İstikrarın etkisini bu yıl da göreceğiz.

MVP HAREKET

Raptors-Spurs maçında Raptors'dan N.Powell'in Superman vari uçarak vurduğu müthiş lean power smaç! Ayrıca J.Wall'in ligde Westbrook ile TNT enerjisiyle oynayan iki isimden birisi haline gelmesi, D.Cousins'in 76ers maçındaki 46 sayı-15 ribaund performansı, Westbrook'un Cavs maçında sezonun 24'üncü t-double'ini yapması ve toplamda lig tarihinin en çok t-double yapan beşinci oyuncusu olması, M.Gasol'un Raptors maçında 42 sayı-7 ribaund performansı, Carter'in 40 yaşında, pota altında spin sonrası havada 360 derece dönerek bulduğu sayı, J.Harden'in 76ers maçında 51 sayı-13 ribaund-13 asistlik mantık dışı performansı.
BUNU DA GöRDüK
?Cavs'in baş aşağı performansının ardından LeBron James-yönetim-koç arasında büyük kavgaların verilmesi, Dallas Mavericks koçu R. Carlisle'nin ".oktan bir takımız" demesi, Kobe'nin Lakers'in ihtiyacı olursa bir telefon kadar yakın olduğunu söylemesinin ardından Koç Walton'inn "Kobe arayacağım ilk kişi değil. Buna ihtiyacımız yok" demesi, kendisine haddini bildireceğini söyleyen Westbrook'a Golden State Warriors'lı Zaza'nın "Orada olacağım" diyerek rest çekmesi, Cavs'li R.Jefferson'in King LeBron James için "Adam rahatsız olmak istediği için ortalığı aleve veriyor böyle olunca ilerliyor" diyerek gerilime saçmalık eklemesi.

HAFTANIN MAÇI

Cleveland'da oynanan Cavs-Kings maçı! Cavs fazlasıyla darbe almaya başladı ancak bu maç bir başkaydı. Cavs’de büyük isimler çok güçlü rakamlarla oynadılar ve James t-double yaptı ancak Cousins ve arkadaşları uzatmalara kalan maçı 116-112 almayı bildi. Nuggets’li oyuncuların Jazz maçında Harlem vari bir şov ortaya koymaları da görülmeye değerdi.

<p>'Bir takım kuruluşlar Türkiye'deki medya kuruluşlarını  fonluyorsa bunun bir bedeli var. Bu kurul

Emin Pazarcı: Dijital vatan tehdit altında

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?