• $13,4761
  • €15,2518
  • 800.311
  • 1945.07
21 Aralık 2016 Çarşamba

Dahice savunma

Son iki yılın defansif oyuncusu seçilen Spurs yıldızı Kawhi Leonard'ı nasıl durdurursunuz? Ligde Leonard'ın savunamayacağı hiç kimse yokken NBA verileri takım olarak Kawhi'nin oynadığı maçlarda Spurs'ün en kötü savunma rakamlarını yakaladığını gösteriyor. Bulls maçında Kawhi'nin eşleştiği rakipler eşleşmede ofansif etkinlik göstermeden takıldılar ve Bulls 107 ofans oranına ulaştı. Aynı yöntemi Magic de uygularken geçtiğimiz yıl savunması çok iyi olan Spurs'e karşı bu oyunu oynamak mümkün değildi.

KAWHIA

Yöntem rakip takımların Kawhi'nin kitlendiği rakip sayesinde Kawhi'yi köşede oyalayarak eşleştirme dışında bırakılmasına dayanıyor. Spurs, Kawhi oyunun genelinde olmadığında ise kötü savunma istatistikleriyle oynuyor. Popovich'in takımı son 4 yılda hep en iyi savunma yapan 5 takımdan birisi oldu. GSW, Clippers ya da Rockets gibi kısa forvetlerini feda edip geri kalan yıldızlarla Kawhi'siz Spurs’e karşı oynayacak takımlar playoff serisinde zorluk çıkarabilir. Yaşlı kurt Popovich şimdi bu yöntemle başa çıkmak zorunda. Birlikte iyi savunma ortaya koyan P.Mills ve D.Dedmon'i Play-Off'larda daha çok süre alırlarken görebiliriz!

MVP HAREKET

76ers-Raptors maçında Raptors'in şutör gardı T.Rose’in serbest atış çizgisinden attığı olağanüstü değirmen smaç! Celtics-Hornets maçında son çeyrekte I.Thomas’in ikili sıkıştırmaya karşın kortun diğer tarafına attığı muz orta benzeri no-look asist, OKC-Suns maçında Westbrook'un yılın en spektaküler asistine imza atması ve 26 sayı, 11 ribound, 22 asistlik performansı, sezonda 13. T-double'ini yapması, Nets-Lakers maçında L.Nance Jr'in B. Lopez'in karakterini yok eden poster smacı da haftanın hareketlerinden!

BUNU DA GÖRDÜK

D.Cousins haftaya kavgaları, tehditleri, saldırganlığıyla yine damga vurdu. Bunun sonucunda takımların kendisini takas etmek istemedikleri söylentileri ayyuka çıktı. Westbrook'un "Önemli olan t-double değil şampiyonluk" demesine karşın t-double yapamadığı maçlarda her türlü çirkefliğe başvurması. Magic'in CEO'sunun "2030'a kadar şampiyonluk kazanabiliriz" demesi, GSW yöneticisinin D.Green için "Çok rekabetçi ama karakter defoları var" demesi, Pistons Koçu Van Gundy'nin "Herkesi yenebilecek ve yenilebilecek kapasiteye sahibiz" demesi!

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar