• 12 Nisan 2017 Çarşamba 01:00
  • |
  • 12 Nisan 2017 Çarşamba 01:00

YAZAR

Emre Öztürk

Bir sezon sona ererken

Paylaş

NBA’de normal sezon biterken sizler için yılın en çok konuşulan konularını derledik. Buradaki çoğu konuyu önümüzdeki yıl da konuşmaya devam edeceğiz.

DeMarcus Cousins’in, Kings’ten, Pelicans’a takaslanması ve A.Davis’le birlikte oluşturacakları titanların hükmü potansiyeli. Sezon başında, başına gelebilecek her belayı yaşamasına karşın tüm otoriteleri şaşırtan Heat! Artık kimseyi şaşırtmayacak. Rockets’in Harden etrafında kurulu sisteminin istikrarlı performansı. 76ers’in yeniden doğuşu ve Embiid, Saric ve Simmons’in toparlanmasının ardından oluşturacakları tehdit. Knicks’in drama kraliçesine dönüşmesi ve P.Jackson olduğu sürece işlerin daha da beter hale gelecek olması. Magic Johnson’in Lakers’in koltuğuna oturması ve önümüzdeki yıl için mucizeler yaratmasının beklenmesi. Cavs’in kendini bırakmışlık haline karşın Kral James’in hırsı sonucu geçtiğimiz yıl gibi bir final yaşanabileceği beklentisinin devam etmesi. Cavs, GSW ve Spurs gibi yıldız takımların oyuncularını sürekli dinlendirmesi problemini NBA’in patronu A.Silver’in nasıl çözeceğinin merak konusu olması. NBA’de maaş tavanının beklentilerin altında yükselmesi sonucu GSW’nin hanedanlık kurma olasılığının oluşup oluşamayacağının merak edilmesi. Russell Westbrook’un bu yılki Rambo performansı ortada! Önümüzdeki yıl OKC’ye alınacak bir iki yıldız oyuncu ile ligi terörize edebilir mi sorusunun uyandırdığı merak!

HAFTANIN SORUSU

Bu haftaki maçlarının ardından hangi takım 3 sezon art arda 65 galibiyete ulaşan ilk takım oldu?

MVP HAREKET

Bu hafta tek bir şov vardı ki tüm sezonun şovuydu! Sonunda başardı! Westbrook, Nuggets karşısında 50 sayının yanı sıra maçı kazandıran üçlüğü atmakla kalmadı ayrıca Oscar Robertson’in 55 yıllık rekorunu kırdı. Bir sezonda 42. t-double yaparak (kariyerinin 79. t-double'i)  NBA tarihinde en fazla t-double yapan oyuncu oldu. Bu yıl bundan daha büyük bir şov izlemedik.

BUNU DA GÖRDÜK

Pacers-Raptors maçı son saniyelerinde fark yemiş Raptors'a L.Stephenson'in son saniyelerde, herkes oyunu bırakmışken hırsla sayı atmaya çalışması ve çıldıran Raptors takımının Stephenson'in üstüne yürümesi. Ligin efsane delilerinden D.Rodman'in "M.Jordan ligin çok daha sert olduğu yıllarda hiçbir maç dinlenmedi. LB.James ağlayıp durmasın erkek olup çıkıp oynasın" diyerek deliliğini göstermesi, NBA veteranı World B.Free'nin 76ers'in henüz maça çıkamamış ve patlama yapması beklenen oyuncusu Ben Simmons için "LB.James'le çalıştı. James onu dövüp fit hale sokmuşa benziyor" demesi.

HAFTANIN MAÇI

Doğu'nun hükümdarlık yarışının tepesindeki Celtics'in evinde Cavs'i ağırladığı maç! 114-91 Cavs galibiyetiyle sonuçlanan ve sezonun en hızlı oyun performanslarından birisinin ortaya konulduğu maçta LB.James 36 sayıyla? takımını sırtlayan isim oldu. Cavs’in, 3 maç üst üste yenilerek Doğu'da liderliği Celtics'e kaptırması ise soru işaretlerini havada bırakıyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

27 Ekim 2022 Perşembe

Jokic, GSW'e ‘dur' dedi!

21 Ekim 2022 Cuma

Ve NBA bütün heyecanıyla başladı... GSW şaşırtmadı, Lakers kayıplarda

14 Ekim 2022 Cuma

NBA'de sezondan beklentiler

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Bütün 'Temmuz'lara inat...

23.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Mustafa Erhan Hekimoğlu'na yeni sezonda dikkat!

21.07.2024