• $9,3183
  • €10,8235
  • 529.843
  • 1417.85
30 Kasım 2016 Çarşamba

Ayın şaşırtan takımı Bulls

NBA’de son iki haftada ön yargıları kıran, çok şaşırtıcı araştırmalar yayınlandı. İşte sizler için derlediğimiz o çarpıcı tespitler: Michigan Üniversitesi’nin araştırmasına göre ayın en şaşırtan takımı Butler’in üstün performansı ve D-Wade’in üçlük bombardımanı ile Chicago Bulls oldu. Ay sonunda yüksek performansına eşlik eden olmadığı için acilen takas edilmesi gerekenlerin başında D. Cousins, A. Davis ve J. Wall geliyor. Her 100 pozisyonda en çok şut atan ve şut engelleyen takımlara bakıldığında ligin en verimli ilk beşi sırasıyla Clippers, Rockets, Lakers, Blazers ve Hornets. The Crossover ve SI’nin araştırmasına göre Clippers ekibi bu sezon ofansif ve defansif performansı lig ortalamasıyla kıyaslandığında tüm zamanların en iyi takımı durumunda!

EN İYİSİ CLIPPERS!..

NBA Metric verilerine göre Kawhi Leonard’in 3 yıl içinde defansif etkinliği ciddi düşüşte ve yılın savunma oyuncusu ödülünü bu yıl kaptırabilir. Bunda elbette takım arkadaşı L.Aldridge’nin de ligde üç yılın en hızlı defansif düşüşlerinden birisine sahip olmasının da payı var. MIT’nin araştırmasına göre ligde şut pozisyonuna en az izin veren oyuncular S. Adams ve Shumpert.

MVP HAREKET

Haftanın şovmeni Z. LaVine. Yıldız oyuncu sırasıyla imkansız denilen faul çizgisinden 360 smaçı attı, Suns maçında A. Len üzerinden patlayıcı bir smaç attı ve son olarak GSW maçında Cradle dunk ile haftanın şovunu gerçekleştirdi. Raptors’tan T. Ross’un Rockets maçında artarda attığı smaçları, Şef Curry’nin Lakers karşısındaki sihirli oyunu ve Spurs oyuncusu Jonathon Simmons’in Wizards karşısında aldığı inanılmaz blok da listemizde.

BUNU DA GÖRDÜK

Shaq’in, Heat formasının Lakers! maçında emekli edilecek olması, Popovich’in, Spurs’ün performansı için kavgada söylenmeyecek kelimeler kullanması hızını alamayıp arada şef Curry’e de laf çakması, Lakers-OKC maçını kazandıran sayıyı atan N. Young'in topu arkadaşından çalarak ve steps yaparak şut atması, D.Cousins’in olağanüstü performansına karşın maçta Mr.Hyde’a dönüşerek sağa sola omuz atması, Jackson’in Lakers’a dönme iddiası.

HAFTANIN MAÇI&OLAYI

Cavaliers-Blazers maçı. K.Love ilk çeyrekte attığı 34 sayı ile rekor kırarken, L.James Triple-double'in üstüne bir de tüm Blazers takımına fake atıp skor buldu. Westbrook’un 43 yıl önce kırılan rekora bir sezonda skor-asist lideri bitirmeye doğru koşar adım gitmesi, bir ayda 8. kez triple-double ile oynaması, Lakers maçında zamanın çoğunu havada pivotları avlayarak geçirmesi, J.Harden ile birlikte işi artık 'deliliğe' vurması. K.Porzingis’in elit pivotlar seviyesine çıkması, Kral James'in tüm zamanların en çok triple-double yapan 6’ıncı isim olması, GSW’nin Lakers maçındaki 47 asist-53 sayılık rekoru haftanın en önemli olayları arasındaydı.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar

Servis minibüsüyle kamyonet çarpıştı: 2 ölü, 11 yaralı