• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
8 Şubat 2017 Çarşamba

All Star'ın favorisi Batı Konferansı

Emre Öztürk
Emre Öztürk
YAZARIN SAYFASI

EMRE ÖZTÜRK

Önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan NBA All-Star karşılaşmaları büyük bir heyecanla bekleniyor. All-Star Batı-Doğu mücadelesinde son 6 yılda 5 kez olduğu gibi Batı’nın kazanması bekleniyor. Batı’nın ilk beşi K.Durant, K.Leonard, A.Davis, S.Curry ve J.Harden’dan oluşuyor ki bench’te Westbrook ve Cousins bulunuyor. Ligin en iyi savunmacısı, en iyi üçlükçüleri, MVP yarışının zirvesindeki iki isme ve ligin en iyi pivotuna sahipler üstelik başlarında bu kadar süper yıldızı fedakarca oynatabilecek koç S.Kerr var. Doğu’nun belkemiği ise Cleveland’in yıldızları James ve Irving. İkiliye Butler, Giannis ve DeRozan eklenecek ve Celtics koçu B.Stevens’in vazgeçmeyen mücadeleci ve inatçı oyununu sergileyecekler. Bu maçta erken bir GSW-Cavs çekişmesi de izleyeceğiz.

GORDON&THOMPSON

Smaç yarışmasında Magic'li A.Gordon, son iki yılın şampiyonu Z.LaVine'nin yokluğunda tek aday gibi görülebilir ancak Suns’li Derrick Jones Jr.’i dikkatli izleyin çünkü herkesin ağzını açık bırakacak! DeAndre Jordan’in da bu ekibe eklenmesi müthiş bir şovun bizleri beklediğini müjdeliyor. Üçlük yarışmasının son şampiyonu K.Thompson bu yıl zorlanacak nitekim Curry’nin yokluğunda diğer adaylardan K.Irving, CJ.McCollum ve Lakers'tan N.Young bu alanda büyük kademe atladılar yine de Thompson bu yıl da kıl payı farkla alacaktır.

MVP HAREKET

King James'in Cavs-T-Wolves maçında dozer gibi yıkarak topu alıp attığı müthiş smaç! James'in ayrıca aynı maçta çift el reverse yaparak bulduğu süper akrobatik sayı da şova eklendi. J.Harden'in NBA tarihinin en iyi 'step back' şut tehditlerinden birisi haline gelmesi, J. Wall'in Wizards-Knicks maçında sezonun 28. double-double'ini yapması, Suns-Clips maçında B.Griffin'in tek kişilik şov sergilemesi, Westbrook'un Grizzlies maçında sezonun 25. t-double'ini yapması, D.Booker'in, Kobe tarzı hızlı fake'in ardından attığı buzzer beater şut ile maçı alması ve Heat’in gösterdiği müthiş çıkış.

BUNU DA GÖRDÜK

King James ve efsane C.Barkley arasında başlayan kavga. Barkley'in "Takım onun istediği her şeyi aldı. Sızlanıp duruyor" sözlerine "Kinci adamın teki. Söylediklerine dikkat etsin çünkü kasabanın artık yeni bir şerifi var" diyerek cevap vermesi. Bu arada M. Jordan’in hiçbir zaman Bulls’a takviye istememiş olması, Magic Johnson takımın inşasında katkı sunmak için Lakers'a danışman olarak geri dönmesi, dağılma noktasına gelen Knicks'ten C.Lee'nin "Biraz evimizde, biraz dışarıda maç alırız. Diğer takımlarda kaybeder. Yani playoff şansımız halen var" demesi, D.Cousins’in Bulls maçında çıkan tartışmada Bulls’un asistan koçunu tartaklaması.

HAFTANIN MAÇI

Wizards-Cavs maçı! James’in ‘her şey’ olduğu maçta kritik sayılar kaçırdı, maçı uzatmaya götüren buzzer beater üçlüğü attı, 6 teknik faul aldı. K.Irving son uzatmalarda maçı görsel şova çevirirken Wizards cephesinde B.Beal-J.Wall 63 sayı ile takımını sırtladılar ancak maçı kazanan 140-135 skor ile Cavs oldu. Bu maç ligde şu ana kadar oynanan en mücadeleci maçtı.

<p>'Bir takım kuruluşlar Türkiye'deki medya kuruluşlarını  fonluyorsa bunun bir bedeli var. Bu kurul

Emin Pazarcı: Dijital vatan tehdit altında

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?