• $16,9801
  • €17,4969
  • 983.682
  • 2404.36
31 Mayıs 2017 Çarşamba

7 maçlık final başlıyor

Cavs son maçta Celtics'e 33 sayı fark atarak eski ruhunu kaybetmediğini gösterdi. Bu aslında iyi bir ruh hali değil. Bir maç parti havasıyla yenilen, diğer maç "Kral benim" diyerek hırslanan James'in ruh haline göre fark atan bir takım ki yöneticileri D.Griffin'in son sözleri de bunu doğrular nitelikte. Curry de son olarak "Çok eğleniyorlar ve biz bu konuda bir şeyler yapacağız" diyerek durumu ortaya koydu. GSW'de ise takım halinde bir odaklanma var ve Durant'in, Green'in ve Curry'nin sağa sola laf atan, ukala yorumları ekibin hırsının patlamak üzere olduğunun sinyalini veriyor. Kısacası geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi GSW karşısında 7. maça uzayacak çok zevkli ve gergin bir final serisi bizleri bekliyor.

Celtics'in bu yıl başardıklarına büyük saygı duyulması boşuna değil. Cavs koçu Lue, Celtics'i savunmanın GSW'yi savunmaktan çok daha zor olduğunu herkesin her göreve saha içinde değişimli koştuğunu ve tehdit oluşturduğunu söylerken kastettiği de buydu. 1. sıra Draft'ı da elinde tutan Celtics, Koç Stevens önderliğinde önümüzdeki yıl Doğu Konferansı'nda daha büyük depremler yaratacak. Ve Spurs! Pop'un takımı için Chris Paul'in (CP3) ismi geçiyor yalnızca bütçe esneklikleri yok. İstikrarın takımı, CP3 ya da P.Millsap'i bünyesine katarsa çok daha güçlü bir etki verecektir.

MVP HAREKET

Cavs-Celtics 4. maçı, 4. çeyrekte Kral James'in 2 post shake hareketiyle rakibini ekarte edip attığı güçlü smaç haftanın hareketiydi. Aynı maçta K.Irving'in 42 sayılık performansı özellikle de ayağını incittikten sonra alev aldığı hareketler de müthişti. Ve elbette K.Love! Ligin en iyi 'Quarterback'i o. Oyununun yanı sıra verdiği paslarla da bizleri şaşırtmaya devam ediyor.

BUNU DA GÖRDÜK

Şef Curry'nin Mavericks'te oynayan kardeşi S.Curry'nin "Ben kardeşimden daha iyi üçlükçüyüm" demesi, LB. James'in NBA play-off tarihinde majesteleri Jordan'i geçerek en fazla sayı atan oyuncu olması, Cavs'e laf atıp duran GSW'li Green'e, Cavs'li K.Love'in "Perşembe günü bizi göreceksin merak etme" diyerek cevap vermesi, Koca bir hafta herkes Lebron mi yoksa M.J'mi daha iyi yorumlarında bulunması. Barkley, Pippen, Laimbeer.. Herkes konuştu. Bu saçmalık son bulmalı çünk?ü ?oyuna bakışları tamamen farklı olan ?bir forvet ile gard kıyaslamasının hiçbir mantığı yok!

HAFTANIN MAÇI

Cavs-Celtics 4. maçı. İlk yarısında Thomas olmadan İrlandalı inadıyla savaşan ve önde olan Celtics'in nefesi ikinci yarı yetmedi. K.Irving hafif sakatlandı ancak daha güçlü geri geldi. Irving gibi bir sihirbazı sahada tutmak oyun bozanlık aslında. 112-99 yenilmesine karşın yaralı bir orduyla deve kafa tutan Celtics'in mücadeleci ruhu da bizleri hayran bıraktı. Ön ofisi son derece akıllı olan ve bu yıl serbest oyuncu pazarından oyuncu alabilmeleri için I.Thomas'in sözleşmesindeki bazı maddelerden feragat edebildiği Celtics'in önümüzdeki yılın yükselen yıldızı olacağını düşünüyorum.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı