• 31 Mayıs 2017 Çarşamba 02:00
  • |
  • 31 Mayıs 2017 Çarşamba 02:00

YAZAR

Emre Öztürk

7 maçlık final başlıyor

Paylaş

Cavs son maçta Celtics'e 33 sayı fark atarak eski ruhunu kaybetmediğini gösterdi. Bu aslında iyi bir ruh hali değil. Bir maç parti havasıyla yenilen, diğer maç "Kral benim" diyerek hırslanan James'in ruh haline göre fark atan bir takım ki yöneticileri D.Griffin'in son sözleri de bunu doğrular nitelikte. Curry de son olarak "Çok eğleniyorlar ve biz bu konuda bir şeyler yapacağız" diyerek durumu ortaya koydu. GSW'de ise takım halinde bir odaklanma var ve Durant'in, Green'in ve Curry'nin sağa sola laf atan, ukala yorumları ekibin hırsının patlamak üzere olduğunun sinyalini veriyor. Kısacası geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi GSW karşısında 7. maça uzayacak çok zevkli ve gergin bir final serisi bizleri bekliyor.

Celtics'in bu yıl başardıklarına büyük saygı duyulması boşuna değil. Cavs koçu Lue, Celtics'i savunmanın GSW'yi savunmaktan çok daha zor olduğunu herkesin her göreve saha içinde değişimli koştuğunu ve tehdit oluşturduğunu söylerken kastettiği de buydu. 1. sıra Draft'ı da elinde tutan Celtics, Koç Stevens önderliğinde önümüzdeki yıl Doğu Konferansı'nda daha büyük depremler yaratacak. Ve Spurs! Pop'un takımı için Chris Paul'in (CP3) ismi geçiyor yalnızca bütçe esneklikleri yok. İstikrarın takımı, CP3 ya da P.Millsap'i bünyesine katarsa çok daha güçlü bir etki verecektir.

MVP HAREKET

Cavs-Celtics 4. maçı, 4. çeyrekte Kral James'in 2 post shake hareketiyle rakibini ekarte edip attığı güçlü smaç haftanın hareketiydi. Aynı maçta K.Irving'in 42 sayılık performansı özellikle de ayağını incittikten sonra alev aldığı hareketler de müthişti. Ve elbette K.Love! Ligin en iyi 'Quarterback'i o. Oyununun yanı sıra verdiği paslarla da bizleri şaşırtmaya devam ediyor.

BUNU DA GÖRDÜK

Şef Curry'nin Mavericks'te oynayan kardeşi S.Curry'nin "Ben kardeşimden daha iyi üçlükçüyüm" demesi, LB. James'in NBA play-off tarihinde majesteleri Jordan'i geçerek en fazla sayı atan oyuncu olması, Cavs'e laf atıp duran GSW'li Green'e, Cavs'li K.Love'in "Perşembe günü bizi göreceksin merak etme" diyerek cevap vermesi, Koca bir hafta herkes Lebron mi yoksa M.J'mi daha iyi yorumlarında bulunması. Barkley, Pippen, Laimbeer.. Herkes konuştu. Bu saçmalık son bulmalı çünk?ü ?oyuna bakışları tamamen farklı olan ?bir forvet ile gard kıyaslamasının hiçbir mantığı yok!

HAFTANIN MAÇI

Cavs-Celtics 4. maçı. İlk yarısında Thomas olmadan İrlandalı inadıyla savaşan ve önde olan Celtics'in nefesi ikinci yarı yetmedi. K.Irving hafif sakatlandı ancak daha güçlü geri geldi. Irving gibi bir sihirbazı sahada tutmak oyun bozanlık aslında. 112-99 yenilmesine karşın yaralı bir orduyla deve kafa tutan Celtics'in mücadeleci ruhu da bizleri hayran bıraktı. Ön ofisi son derece akıllı olan ve bu yıl serbest oyuncu pazarından oyuncu alabilmeleri için I.Thomas'in sözleşmesindeki bazı maddelerden feragat edebildiği Celtics'in önümüzdeki yılın yükselen yıldızı olacağını düşünüyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

27 Ekim 2022 Perşembe

Jokic, GSW'e ‘dur' dedi!

21 Ekim 2022 Cuma

Ve NBA bütün heyecanıyla başladı... GSW şaşırtmadı, Lakers kayıplarda

14 Ekim 2022 Cuma

NBA'de sezondan beklentiler

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Bütün 'Temmuz'lara inat...

23.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Mustafa Erhan Hekimoğlu'na yeni sezonda dikkat!

21.07.2024