• $ 5,8337
  • € 6,4964
  • 281.487
  • 94896.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Heves dahi yoktu!

İlk 5 dakikada Erzurumspor, önceki maçların aksine uzun toplar yerine pas oyunu ile Trabzonspor’un erken baskı planını durdurdu. Etkili de oldu.

Ünal Karaman, ilk müdahalesini çok erken yaptı, Abdülkadir ve Amiri’yi, rakibin kanatlardaki iki yaratıcı ismi Emrah ve Özer’e çok yakın oynatmaya başladı. Bu hamle şöyle bir durum yarattı:

Erzurumspor aniden durdu, ama Trabzonspor’un öndeki ikilisi Burak ve Rodellaga’ya kenardan hiç top gelmedi.

Bu şartlarda gözler, ilk aşamada bir kişinin üzerine çevrildi; son haftalardaki formu ile maçın adamı olacak o kişi Sosa’ydı. Ancak bırakın maça etki yapmayı, heves dahi yoktu. O’ndan fayda gelmedi, haftalardır çıkış yapması beklenen Abdülkadir Ömür’ün farklılık yaratması beklendi bu kez. O da yine vasattı. Tıpkı konuk ekipteki Emrah Başsan gibi, yapabileceklerinin 100’de birini bile yapamadı.

Rodallega’nın direkten dönen şutu bir yana, ilk yarıda Erzurumspor’un daha çok şutu ve etkisi vardı.

Pas hatası tavan yapan Bordo-Mavililerde bir başka formsuz isim daha vardı; Ünal Karaman. Adam eksilten tek bir oyuncusu yokken ikinci yarıya tekniği olmayan, güce dayalı futbolun temsilcileri Kucka ve Ekuban’la başlamak yanlış hamleydi.

Hem de yanında Yusuf Yazıcı ve Nwakaeme gibi iki yaratıcı isim varken.

Erzurumspor taraftarının hep dert yandığı ‘Ah bir golcümüz olsa’ serzenişlerinin haklılığı dün bir kez daha ortaya çıktı.

İmkanı olan 85’deki Erzurumspor’un atağını izlesin. Defansın arkasına koşu yapan sadece Kone varken, Bordo-Mavili oyuncu Toure’nin şaşkınlığına, pozisyon alışına baksın. Bu kadar formsuz varken, alt sıralardaki Dadaşlar Trabzon’dan bir puanla ayrılmalarına sevinmiş midir, karar veremedik!

Gürkan Ata Diğer Yazıları

<p>Midyat Hükümet Konağı´nda bulunan SGK İlçe Müdürlüğü’ne işlem yapmak üzere torunu ile birlikte ge

Polis Memurundan Takdir Toplayan Hareket

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

ABD YPG'yi tünel savaşı için eğitti

Terör örgütünün kış üslenmesine fırsat verilmiyor