• $ 5,8552
  • € 6,5625
  • 252.377
  • 93.735
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Yara sardılar!..

Galatasaray Süper Kupa yarasını çok da iyi oynamadığı ancak sonuca gitmeyi bildiği Ankara deplasmanı galibiyeti sarmasını bildi.

Bireysel beceriye dayanan, düzeni az, doğaçlaması bol bir oyun izledik.

Fatih Terim’in kurduğu on bir Süper Kupa maçı sonrasında dişlerini sıkarak konuştuğu basın toplantısının yansımasıydı. Gazetelerde maç günü çıkan tüm muhtemel on birleri taca çıkardı. Sağ bekte Mariano’nun başlaması, sakatlığı nedeniyle oyanayamaz denilen Nagatomo’nun sahada olması da sürprizdi. En büyük sürpriz ise Gomis, Belhanda ve Feghouli’nin üçünün birden on bir başlamamasıydı.

Böylelikle Fatih Hoca’nın Akhisar maçı sonrasında isim vermeden eleştirdiği, kendi söylediklerini yapmaktansa kafasına göre oynayan futbolcuların kimler olduğu da ortaya çıkmış oldu.

Skordan bağımsız on birde olmayan bu oyunculardan Gomis ile ilgili fikrimi söyleyeyim. Nasıl fındıksız fırın sütlaç olmazsa Galatasaray da Gomis’siz olmaz!

Daha çok koşu özellikli, ikili mücadelelerden çekinmeyecek futbolcular tercih edilmiş; oynatılmayanlara mesaj verilmiş. Fakat bu kadro operasyonu ile sahaya dizilenler lige yeni çıkmış Ankaragücü karşısında son şampiyon olduğunu hissetiren bir oyunu da ortaya koymadı.

Galatasaraylı futbolcular yerleşik Ankaragücü savunmasına karşı, rakip alana kalabalık olarak yerleşse de duran toplar dışında gol atabilecek bir organizasyon içerisinde görünmedi.

Geriye düştüğü maçta bir korner bir de rakibin kendi kalesine attığı golle geri dönmek şanstı.

Kanatlarda Rodrigues ve Onyekuru, forvette Eren ve onun hemen arkasındaki Sinan Gümüş daha çok geniş alan aradılar. Set oyununda etkisiz kaldılar. Orta saha merkesinde Fernando ve Donk gibi benzer özellikli oyuncuların olması da oyunun akıcılığını olumsuz etkiledi.

Galatasaray’da fizik kondisyonu ve konsantrasyonunu artırması gereken futbolcuları var; orta saha ve stoperde transfere de ihtiyacı var. Bunlardan dolayı istenen futbol ortaya çıkmıyor olabilir. Ancak tüm bu eksiklerin yanı sıra Galatasaray’ın acil şekilde saha içi düzene ve organizasyona da ihtiyacı var.

Akhisar maçında Manu, dün de El Kabir’in defans arkasına koşusu bile Galatasaray’ın saha içi yerleşiminin arızaya uğramasına yetti. Bunun oyuncuların hazır olmaması veya transferin yapılmaması ile de pek alakası yok.

<p>Dünya turizminin en önemli destinasyonlarından biri olan, turizmin başkenti Antalya´da, Roma döne

Ormanın İçindeki ´Gizli Cennet´ Ziyaretçilerini Büyülüyor

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Chernobyl (Çernobil) dizisindeki karakterlerin gerçek hayattaki karşılıkları

30 yıl önce 'uyutulan' tohumlar toprakla buluştu