• 15 Eylül 2018 Cumartesi 01:14
  • |
  • 15 Eylül 2018 Cumartesi 01:14

YAZAR

Engin Verel

Yağmurla uyanış

Paylaş

Konuk ekip 4’te 4 yapan Kasımpaşa, ev sahibi ise 4. haftaki maçta Trabzon’da 4 gol yiyip ilk mağlubiyetini alan G.Saray... Fatih Hoca, salı günü Şampiyonlar Ligi maçı oynayacağı için rotasyona gitmiş, 4-5 yeni futbolcuyu sahaya sürmüştü. Ancak ilk yarı boyunca Sarı-Kırmızılılar, Eren’in sahada varlık gösterememesinden dolayı rakibine karşı adeta 10 kişi oynadı. 

24. dakikada Sinan’ın tek pozisyonu vardı. Genç Ozan’a böyle riskli bir maçta şans tanıyan Fatih Terim’i tebrik ederken, ligin kaliteli futbolcularından Trezeguet karşısında akıl dolu futbol oynayan genç Ozan’ı da alkışlamak gerek. Türk futbolunun yeni bir yıldız kazanacağının müjdesini verebiliriz. 

Sinan ve Rodrigues’in kanatlarda değişken oynamasını kenara bırakırsak bir türlü takım futbolunu becerememeleri ve topu ayaklarında çok tutmaları, Kasımpaşa’nın defansını rahatlatan unsurların başında geliyordu. İki ön libero Donk ve Ndiaye’nin futbolcu kimliklerinin birbirine benzemesi, bu alanda ofansif futbol açısından G.Saray’ın eksisiydi. Oyun kurucu olarak sahaya çıkan Emre, önündeki ve yanındaki futbolcuların gününde olmayışından dolayı, kendisini gösteremedi. Ancak ikinci devrede işler değişti. 
Maçın kilidini açan isim, ilk devrede ortalarda gözükmeyen Eren Derdiyok oldu. Hemen sonrasında yine Eren gibi ilk yarının kötülerinden Rodrigues sahneye çıktı. 

Belli ki Fatih Terim, devre arasında gerekli uyarıları tatlı sert bir şekilde yapmıştı! Rodrigues’in golünde hücumu hatırlayan ve harika bir asist yapan Ndiaye’yi de unutmamak gerek. Rodrigues’in, 3. golde yaptığı vuruş ise gerçekten çok klastı. İlk devre 6 şut çeken ama isabet sağlayamayan Galatasaray, ikinci devrede başlayan yağmurla adeta uyandı. Kaleyi bulan 3 isabetli şutun tamamı ağları buldu. Genç Ozan’ın penaltıya sebebiyet verdiği pozisyon ise çok tartışıldı. Önce topa dokunduğunu söyleyenler de oldu, adama vurduğunu da... Bence penaltıydı ama bu pozisyonda suçu yok. 18 yaşında olmasına rağmen harika bir futbol sergiledi.  Zaten Serdar’ın golü de farkı tekrar 3’e çıkardı. Sonuç olarak G.Saray, kendi evinde geçen sezondan beri getirdiği kazanma alışkanlığını sürdürdü. İçeride seri devam ettirilirse yine şampiyonluğun en büyük adayı olurlar. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Temmuz 2020 Pazar

İhale Emin'e kalmaz!

08 Temmuz 2020 Çarşamba

JailSON olsun!

05 Temmuz 2020 Pazar

Rahatlığı unutun

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

İhale Emin'e kalmaz!

12.07.2020

Alen Markaryan

Hiç ağrısız diş çekilir mi?

04.08.2020

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

Veda haftası

25.07.2020

Gürkan Ata

Mazeret kabul olmaz!

06.08.2020