• $ 5,765
  • € 6,3506
  • 271.806
  • 104242
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Uyuyanlar ordusu

Şampiyonluğa oynayan Başakşehir için bu maç ne kadar önemliyse, altlardan sıyrılıp yukarı doğru çıkmayı düşünün F.Bahçe için de en az o kadar önemliydi.

Fenerbahçe’nin kadrosunda Dirar ve Mehmet Topal sakattı. Ayew’in de cezalı olmasıyla acaba bu maçta orta saha ne yapar diye düşünüyordum.

Ancak ligin en az gol yiyen takımı Başakşehir’de de defansın bel kemiği Epureanu, sakatlar ordusunun diğer bireyiydi. Her maçta olduğu gibi F.Bahçe’de ilk yarı futbol adına “Uyuyanlar ordusu”nu izledik.

Rakip Abdullah Avcı’nın takımı, kalede bir libero gibi oynayan Mert ve orta dörtlüde sadece defans değil, ofansif futbolda da top tekniği yüksek olan futbolculara sahip. İrfan Can, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Mossoro ve Visca gibi futbolcu kimlikleri yüksek olan, oyunu genişlemesine oynayabilen adamların sayısı fazlaydı. Hocalarının verdiği direktifl erle takım oyununun nasıl sergileneceğinin en güzel örneklerinden birini verdiler. İleri uçta, usta Robinho’yla birlikte ilk 45 dakikadaki resitallerini ayakta alkışladık.

F.Bahçe’nin ilk yarıdaki kötü futboluna şahit olduktan sonra, “İkinci yarı bu F.Bahçe’ye ne oluyor da, değişiyor?” diye merak ettim. Sadece Mehmet Ekici’yle birlikte bir takım bu kadar değişebilir miydi? Sonrasında oyuna rüzgar gibi girip çıkan Valbuena’yı gördük! Çıkışını da anlamayadık. Başakşehir, Attamah ve Mert’in hediyesiyle yakalandı. Sonrasında Başakşehir soğukkanlılığını korudu ve şampiyonluk yolunda çok önemli bir virajı döndü. F.Bahçe’nin zaten hali ortada. Bu sezonki her karşılaşmanın ilk 45 dakikası çöpe atıldı.

Dün de bunun yeni bir örneğini gördük. Artık kalan haftalarda ne kadar puan toplanabilirse toplanacak. Ligin boyu iyice kısaldı. Bütün F.Bahçeliler, tarihin en kötü sezonunun bir an önce bitmesini bekliyor. Önümüzdeki sezon için adımların şimdiden planlanması lazım.

Tabii bu kadar yanlış transfer ve onlarla yapılan uzun süreli mukavelelerle nasıl başa çıkılacağını da merak ediyorum.

Engin Verel Diğer Yazıları

O hırs yoktu

03.03.2019

Galibiyet!

26.02.2019

<p>Alınan bilgiye göre Taşocağı Yolu Caddesi´nde seyir halindeki 34 M 1266 plakalı İSTOÇ-Şirinevler

İstanbul´da Korkunç Kaza! Yaralılar Var

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kürsüye çıktı ve ilk sözleri bu oldu! Kendini başkan ilan etti