• 10 Mart 2019 Pazar 08:00
  • |
  • 10 Mart 2019 Pazar 08:00

YAZAR

Engin Verel

Uyuyanlar ordusu

Paylaş

Şampiyonluğa oynayan Başakşehir için bu maç ne kadar önemliyse, altlardan sıyrılıp yukarı doğru çıkmayı düşünün F.Bahçe için de en az o kadar önemliydi.

Fenerbahçe’nin kadrosunda Dirar ve Mehmet Topal sakattı. Ayew’in de cezalı olmasıyla acaba bu maçta orta saha ne yapar diye düşünüyordum.

Ancak ligin en az gol yiyen takımı Başakşehir’de de defansın bel kemiği Epureanu, sakatlar ordusunun diğer bireyiydi. Her maçta olduğu gibi F.Bahçe’de ilk yarı futbol adına “Uyuyanlar ordusu”nu izledik.

Rakip Abdullah Avcı’nın takımı, kalede bir libero gibi oynayan Mert ve orta dörtlüde sadece defans değil, ofansif futbolda da top tekniği yüksek olan futbolculara sahip. İrfan Can, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Mossoro ve Visca gibi futbolcu kimlikleri yüksek olan, oyunu genişlemesine oynayabilen adamların sayısı fazlaydı. Hocalarının verdiği direktifl erle takım oyununun nasıl sergileneceğinin en güzel örneklerinden birini verdiler. İleri uçta, usta Robinho’yla birlikte ilk 45 dakikadaki resitallerini ayakta alkışladık.

F.Bahçe’nin ilk yarıdaki kötü futboluna şahit olduktan sonra, “İkinci yarı bu F.Bahçe’ye ne oluyor da, değişiyor?” diye merak ettim. Sadece Mehmet Ekici’yle birlikte bir takım bu kadar değişebilir miydi? Sonrasında oyuna rüzgar gibi girip çıkan Valbuena’yı gördük! Çıkışını da anlamayadık. Başakşehir, Attamah ve Mert’in hediyesiyle yakalandı. Sonrasında Başakşehir soğukkanlılığını korudu ve şampiyonluk yolunda çok önemli bir virajı döndü. F.Bahçe’nin zaten hali ortada. Bu sezonki her karşılaşmanın ilk 45 dakikası çöpe atıldı.

Dün de bunun yeni bir örneğini gördük. Artık kalan haftalarda ne kadar puan toplanabilirse toplanacak. Ligin boyu iyice kısaldı. Bütün F.Bahçeliler, tarihin en kötü sezonunun bir an önce bitmesini bekliyor. Önümüzdeki sezon için adımların şimdiden planlanması lazım.

Tabii bu kadar yanlış transfer ve onlarla yapılan uzun süreli mukavelelerle nasıl başa çıkılacağını da merak ediyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

24 Şubat 2020 Pazartesi

O gün bugün oldu

17 Şubat 2020 Pazartesi

Hepsi 3 puan

13 Şubat 2020 Perşembe

Bu tabloya ne diyeceksiniz!

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

O gün bugün oldu

24.02.2020

Alen Markaryan

Neden kimse oralı bile değil!

26.02.2020

Kenan Karcı

Son karar: 2 milyon euro

11.01.2020

Mustafa Sapmaz

Veda

16.02.2020

Gürkan Ata

Ekuban sonrası!

23.02.2020