• 17 Mart 2019 Pazar 08:00
  • |
  • 17 Mart 2019 Pazar 08:00

YAZAR

Alen Markaryan

Uykumuzu alamadık

Paylaş

Milli takım kadrosunun da Şenol Güneş tarafından açıklanmasından sonra, Sıra Beşiktaş’ı Göztepe’ye karşı hazırlamaya gelmişti!!! “Şifo-Sergen yan yana oynar mı, oynamaz mı?” galeyanlarından sonra, Uzun süredir ilk defa ve aynı mantıkta, Kagawa-Ljajic senteziyle çıkıyorduk sahaya. İlginçti, seyredecektik.

???

Bu ikilinin arkasında Dorukhan ile Atiba, Meneviş Çeliği gibi gözüküyordu. Ben bunları yazarken bana inat herhalde Adriano ifl as bayrağını çekti ve çıktı oyundan. Üstüne dakikalar 7’yi gösterdiğinde, 6-7 tane Göztepeli oyuncunun yarı sahamızda fütursuzca dolandığını gördüm. Bizim yapmamız gerekeni Göztepe yapıyordu. Tamer Tuna’nın, “Topu ben böyle oynatırım” mesajı gibi geldi bana sanki bu diziliş. 25. dakikayı geçtiğimizde yazacak kayda değer bir şey bulamadık. Sistemsizlik çok aşikar göze battığı gibi, Buna dayalı pozisyona bile girememe sırıtmaya başlamıştı. Öyle ki Göztepe’nin aldığı faullere, yalancıktan bile olsa stattan uğultu çıkmıyordu. “Uyuduk” desek yeridir.

???

Zulasında kan ter içinde bekleyen bir bıçak gibi keskin başladık ikinci yarıya... Hızlı gelişen Beşiktaş atağında Quaresma’nın, Ağzın içine yapılan ortalardan birini Burak Yılmaz’a yaptığını gördük. Gerisini anlatmıyorum: 1-0. Topun fi lelerle buluşmasının ardından, Sabah mamurluğunu üzerimizden atar gibiydik ama neticede “Uyandık.” Özellikle 60’tan sonra her iki takımın da orta sahaları çabuk geçtiğini gözlemledik. Ve bir çırpıda orta sahayı geçme sahnelerindeydik. Bireysel yeteneklerini öne çıkarmaya çalışıp, başarılı olamayan futbolcuların, Birbirleriyle ego dalaşı içinde olduğunu gördük. Hele son 10 dakika, Sabah baş ucunda çalan saatin alarmına göz kırpıp uyanan, Ama uyandıktan sonra uykunun ağır basmasıyla, Yastığa gömülen tarzda bir profi l çizmiştik. Uyanamıyorduk bir türlü. Allah’tan uyanır gibi yaptığımızda gol attık da...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Şubat 2020 Pazar

Canı çıksın o topun!

19 Şubat 2020 Çarşamba

Beşiktaş'a borcumuz

15 Şubat 2020 Cumartesi

Mert'i geçemedik

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

O gün bugün oldu

24.02.2020

Alen Markaryan

Canı çıksın o topun!

23.02.2020

Kenan Karcı

Son karar: 2 milyon euro

11.01.2020

Mustafa Sapmaz

Veda

16.02.2020

Gürkan Ata

Ekuban sonrası!

23.02.2020