• $ 5,7928
  • € 6,441
  • 275.554
  • 110115
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Serum gibi 1 puan

Ev sahibi Bursaspor yaş ortalaması 22.5 olarak sahaya çıkmıştı. En az gol atan 6 takımdan biri (17 gol). Ancak Başakşehir’den (10 gol) sonra en az gol yiyen ikinci takımdı.

Fenerbahçe’ye gelirsek Alanya ve Kayseri’den (15’er gol) en az gol atan (16) golle üçüncü takım olurken, en az gol yiyen 10 takımdan birisiydi (24 gol).

Dün akşamki maç 21 puanlı Bursa için belki prestij açısından önemliydi ancak 16 puanlı Fenerbahçe için kötü gidişata ‘Dur’ deyip, çamurlu yoldan otobana çıkarak, üstlere tırmanma ve moral toplama mücadelesiydi.

İlk yarı sanki kendi sahasında oynarcasına etkili olan Fenerbahçe’de sağ kanattaki Isla ve Dirar ikilisine, Soldado da eklenince, bu kanadı iyi kullanarak rakibi çökerten bir takım seyrediyorduk. Mehmet Ekici’nin orta sahadaki kanatlara deplase olarak son anda oyuna ağırlığını koymasına karşın, Ayew’in istenen futboldan uzak görüntüsüne Hasan Ali de eklenince Fenerbahçe’de sol kanat işlemez olmuştu. Ancak 30 bin seyirci önünde Soldado’nun jeneriklik golünde, bitti denilen pozisyonu yeniden yaratan Mehmet Ekici başrolü oynadı. Biz de golü ayakta alkışladık.

Bir takım iki futbolcuyla değişime uğrar mı derseniz dün akşam Samet Aybaba, Lima’yı sağ kanada Yusuf Erdoğan’ı da sol kanada monte ettikten sonra bir anda Bursaspor’un oyun anlayışı ve görüntüsü değişti. Oyunun tek hakimi olan taraf görüntüsündeydi. Sonrasında Sako’nun oyuna girmesiyle futbol oynayan ve gol pozisyonlarını başta Umut’la kaçıran takım Bursa’ydı. Edoğan, Chedjou ve Aytaç’ın Süper Lig’e yakışmayacak vuruşları da Fenerbahçe’nin şansıydı ancak bu durumun sonuna kadar devam etmeyeceği de aşikardı. Nitekim Aytaç’ın kafasında Fenerbahçe savunması çaresiz kaldı.

Bu kadar kötü oyuna rağmen Bursa’dan alınan 1 puan da başarı sayılır ve toparlanma yolunda bir cesaret verebilir.

Engin Verel Diğer Yazıları

İşkence bitti!

25.12.2018

Ameliyat şart

18.12.2018

<p>TBB´den yapılan yazılı açıklamaya göre, Feyzioğlu, Emine Bulut´un annesi Fadime ve babası Ahmet B

TBB Başkanı Feyzioğlu, Emine Bulut´un Ailesinin Avukatı Olacak

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

İzmir'de ele geçirildi! Gözaltılar var

Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz düşecek mi?