• $ 5,8248
  • € 6,5063
  • 279.429
  • 97426.9
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Sakin ve kararlı

Tek taraflı bir oyun oldu. Galatasaray gol atmak için tüm gücüyle saldırdı, Malatyaspor sadece gol yememek için savundu. Asla topu kullanmak gibi bir dertleri yoktu. Özellikle ilk yarı. Bu bir strateji olabilir. Ancak hassas bir oranı vardır. Kaçırdınız mı, tadı bozuk yemeğe benzer. Malatyaspor ilk yarı yemeğin altını yaktı.

Elbette maçın tamamen Malatyaspor sahasında oynanmasında,

Galatasaray’ın topu kaptırdıktan sonra çok çabuk geri kazanması önemli bir etkendi. Rakibine kalelerine yaklaşma fırsatı vermediler. İlk 45 dakikada Galatasaray rakip ceza sahasında 25 kez topla buluşurken, Malatyaspor sadece 5 kez başarabildi.

Bu rakamlar, pozisyon üstünlüğü getirmese de uzatma dakikalarında bir gol kazandırdı.

Alan bırakmayan Malatyaspor karşısında, dar alanda bireysel yeteneklerin gösterileceği hareketlilik gerekliydi. Feghouli ve Belhanda bu yönde takım arkadaşlarından iyilerdi.

Malatyaspor doğal olarak ikinci yarı strateji değiştirdi. Gol atma niyetiyle daha fazla hücuma çıkmak istedi. Bu oyun planında bıraktıkları boşlukları Emre Akbaba, Linnes, Mariano ve Onyekuru iyi değerlendirdi. Çalım, ikiye bir ve defans arkasına koşularla gol adına tehditkar oldular. Emre Akbaba’nın golüyle de maçı fiilen bitirdiler.

Erol Bulut iyi takım savunması yaptıran bir hoca. Ancak dün akşamki oyuna takım savunması demek doğru olmaz. İngilizlerin tabiriyle kalenin önüne otobüsü park etti. Galatasaray’ı savunma yaparak yenemezsiniz. Hücum edebilen takımlar Galatasaray’a karşı kazandılar ya da kaybetmediler. Erol Hocanın rakip analizini yanlış yaptığı ortada.

Galatasaraylı oyuncuların dün gece en büyük artısı soğukkanlı olmasıydı. Elbette skor 2-0’ken Marcao’nun kart gördüğü pozisyon hariç! Dört gün önce gerilimli bir karşılaşmadan çıktılar. Kupada iç saha avantajını kullanamadılar. Kötü oynadılar. Ve bunun ardından aynı rakibe karşı telafi si olmayan bir maça çıktılar. Pek çok takımın eli ayağı dolaşır, sinirlerine hakim olamayabilirdi. Galatasaraylı futbolcular tam da olması gerektiği gibi sakin ama kararlı oynadı.

Bu tavır, kazanılan 3 puandan daha değerli. Elbette gelecek haftalara yansıtabilirlerse…

Mustafa Sapmaz Diğer Yazıları

Hoca formda

23.03.2019

Tabelada kolay

12.03.2019

Yüzleşme

22.02.2019

<p>ABD Ulusal Güvenlik Konseyi´nde üst düzey yöneticilik ve ABD Savunma Bakanlığı´nda müdür yardımcı

ABD´li Uzman Michael Doran: ´YPG, PKK´nın Suriye Uzantısıdır´

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Yeni Toyota Yaris çok iddialı geliyor

2019'da en çok tercih edilen kız isimleri! İşte öneriler