• $ 5,7007
  • € 6,3098
  • 270.292
  • 106785
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Rezaletin son perdesi

Son haftalarda yardımcı hocasıyla iyi bir çıkış yakalayan Fenerbahçe, çiçeği burnunda Başkanı Ali koç ve yönetimiyle Trabzon’a çıkarma yaptı. Yönetim, futbolcuları motive etmek için tribündeki yerlerini almıştı. Ancak yönetici motivasyonu güncel futbolda pek de fazla rol oynamıyor. Bunu ilk yarıda net olarak gördük. İlk devrenin sonunana kadar Trabzonspor, F.Bahçe kalesini ablukaya aldı. yüzde 63’e yüzde 37 topla oynama oranıyla da soyunma odasına gittiler. Trabzonspor, rakibine nefes aldırmadan 8 şut attı. 3’ünü Harun kurtardı. Valbuena’nın tehlikeden uzak vuruşları da Fenerbahçe’nin oyun anlamında ne kadar düştüğünü gösteriyordu.

Dakika 24: 1- Faul mü? Hayır.

2- Penaltı kararı doğru mu? Evet. Slimani’nin kolu açıktı.

3- Penaltıyı Rodallega mı kaçırdı? Hayır.

4- Harun mu kurtardı? Evet!

Yeni hoca Koeman, Trabzon’u ne kadar inceledi bilmiyorum. Ama futboldan pek anlamayan bir kişi bile Trabzon’un en önemli adamlarını bilir. İleride Rodallega, orta sahada Yusuf ve Sosa’nın neler yapabileceği malum. Eğer sen Rodallega’yı ceza sahasında boş bırakırsan başın ağrır. Yusuf gibi uzaktan sert şutlar çeken bir yıldız adayını da marke etmezsen, kazanma şansın bana göre sıfır olur. Savunmanda oyuna top sokamayan futbolcular var. Ön liberoların Eljif ve Mehmet Topal... Ne defansif ne ofansif futbol için tam yeterliler. Doğal olarak Trabzonspor’u durduramadılar. Ayew ve Valbuena ise sahada olanları izliyordu. İlk 11’de adı olan ama sahada pek rastlayamadığımız Slimani’den de gol bekleniyordu! Geçiniz kardeşim! Eğer ilk yarı 2 veya 3-0 sıfır geri düşmediysen önce kaleci Harun’a teşekkür edeceksin. Sonra da rakibin beceriksizliği ve şansın yardımı için dua edebilirsin.

Trabzonspor, 1974’te 1. lige çıktı. O günden bugüne 44 sene geçti. 44 senedir hem G.Saray hem F.Bahçe formasıyla, Trabzonspor maçlarına çıktım. Bir futbol adamı ve gazeteci olarak da Trabzonspor-F.Bahçe randevularını çok izledim. F.Bahçe’nin bu kadar aciz oynadığını görmedim. Tahminen bundan sonra da görmem. 57 ve 61. dakikalar arasında Novak ve Abdülkadir’in pozisyonlarını gecenin yıldızı Harun kurtarmış olmasaydı, bu maç halı saha maçına dönerdi. Ve skor F.Bahçe aleyhine en az 4-5 farkla biterdi. Bakmayın siz Frey’in golünden sonra kaybedeceği birn şey olmayan F.Bahçe’nin saldırmasına... Son 10 dakikada büyük panik yapan Trabzon’a... Son 10 dakikadaki futbol, bana Trabzon’un Ali Şen dönemindeki F. Bahçe’ye kaybettiği maçı hatırlattı. Bu sefer kazandılar. F.Bahçe adına rezaletin son perdesi oynandı. Perdeyi büyük üzüntüyle kapatan da gecenin kahramanı Harun’du.

Engin Verel Diğer Yazıları

Futbola Fransız!

29.10.2018

<p>Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince iç güvenlik operasyonları kaps

´Nirvana´ Kod Adlı PKK´lı Terörist Böyle Yakalandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

82 yıl oldu! Türkiye’nin dört bir yanından toplandı, özel olarak korunuyor

Rasulayn'da 683 roket lançeri ve 93 EYP kabı ele geçirildi