• 07 Nisan 2012 Cumartesi 02:00
  • |
  • 07 Nisan 2012 Cumartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Zaferin reçetesi

Paylaş

İki takımın külubesindeki teknik adamlar kendilerini ıspat etmiş midir?
Bülent Korkmaz, Kayseri Erciyesspor ile Türkiye Kupası finali oynamışsa, Tayfur Havutçu kısa sürede Beşiktaş ile aynı kupayı havaya kaldırmışsa bu sorunun cevabı kesinlikle, 'Evet'tir.
Fakat dün kulübedeki iki teknik adamın ortak özelliği kendilerini yerine taraftarlarına ve tüm Türkiye'ye ıspat etmek zorunda olmaladır.
Bülent Korkmaz ligin ikinci yarısında kendi sahasında oynadığı 8 maçı kazanarak Karabükspor'u ameliyat masasından kaldırmanın rahatlığıyla duruyordu kenarda. Takımı da bu rahatlığın hakkını vererek maça hızlı başladı.
Tayfur Havutçu ise tedirgindi. Çünkü devraldığı takım tüm umutlarını yetenekli ayaklara bağladığından takım oyunu konusunda tembeldi. İlk yarı atak yaptıkları kalenin hemen arkasındaki inşaat halindeki tribünde yazan pankarttan, (Direne direne kazanacağız) kopya çekerek sadece direndiler. Hepsi bu kadar.
YAPACAK ÇOK İŞ VAR
Fernandes arada bir çıkıp, kendini gösterip, Holosko'ya gol attırarak 'Bu takımı benim üzerime inşa edin' diye bir kez daha haykırdı. Ancak bu sırada top oynayan taraf hep Karabükspor'du.
Bunlar olup biterken yan gözle hep Havutçu'yu izledim. Lacivert takım elbisesi, düzenli taranmış saçı ve sakin bir tavırla oyuncularını süzerken; ilk kez girdiği sınıfta karşılaştığı bu çocuklara 'daha yapacak çok işimiz var' diyen bir öğretmen edasındaydı.
Yenilmekten korkmamalı! Yenilgiler üzücüdür ama yeniliş biçimi daha üzücüdür. Savaşmadan ve iyi olduğunu rarakibine hissettirmeden kazansan kaç para!
Tayfur Havutçu, ilk önce bunu aşılamalı oyuncularına... Öyle olduğunda kaybetmeyeceklerini de görecekler. Kaybederlerse de sevenlerini pek üzmeyecekler. Ne de olsa Karabük tribününde koskocaman yazdığı gibidir hayat: 'Dibe vurmak ama yine de teslim olmamak... İşte zafer bu!'

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ocak 2021 Salı

On dakika

05 Ocak 2021 Salı

Faydalılar arasında en faydalı

24 Aralık 2020 Perşembe

Diziliş değil tavır

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Denge bozulunca!

18.01.2021

Engin Verel

Yüzde 51 şampiyon

19.01.2021

Alen Markaryan

Babanızın paraları değil mi? Saçın bakalım...

19.01.2021

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

Avcı ve Kartal!

20.01.2021