• 27 Nisan 2015 Pazartesi 02:00
  • |
  • 27 Nisan 2015 Pazartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Zafer ateşi

Paylaş

Doğum sancısı gibiydi. Ortaya çıkan sonuç ne kadar güzelse, olana kadar yaşananlar bir o kadar acı vericiydi. Galatasaray bitime beş dakika kala attığı gol gibi oynarsa işler kolay değil, ancak altı maçlık yolun sonunda şampiyonluk çıkacak saat eşini bu golle yaktılar!
Burak Yılmaz sağdan, soldan, ortadan her yerden vurdu. Kendisini bile şaşırtacak şekilde kötüydü. Birini atsa iş daha erken bitebilirdi.
Galatasaray’ın maçı gol yemeden kapatması defans konsantrasyonundan daha ziyade Gaziantep takımının hücum gücünün yetersizliğindendi.
Okan Buruk’un hücum hattındaki rakip defans arkasına koşu yapacak özellikteki kenar oyuncularını sakatlık ve yorgunluk nedeniyle oyundan çıkarınca son yirmi dakika tamamen savunan bir takıma dönüştüler.
Melo  bıraktığı yerde değil. Hamlelerinde zaman zaman yavaş kaldığını gördük. Fakat buna rağmen orta sahadaki defansif keskinliğinin takımına direnç kattığı da bir gerçek. Selçuk İnan ile birlikte oyunda golü en çok isteyen isimdi. Onlara yedek kulübesinden gelen Yasin de ayak uydurunca, Antep’in oyuncu değişiklikleri sonrası savunmaya çekilen takımını iyice kendi alanına hapsetti.
Telles’ten verim alınamadığı ortada.Olcan da sol ve sağ kanadın hücum hattında oynadığında kayıp. Maça onları bu pozisyonlarda başlatıp oyuncu değişikliğini Olcan’dan yana kullanmak, bir değişikliği heba etmek anlamına geliyor. Doğrusu Olcan’ın oynadığı dönem içerisinde iyi bir form yakaladığı sol bek pozisyonunda başlamak.
Gol yenmemesinde Gaziantep’in gücü etkiliyd idesem de Chedjou’nun arzulu, topa sert ve dengeli oyununun da hakkını yemek istemem. Golü attığı için alkışları Hakan Balta alabilir, ama Chedjou takımın bel kemiğiydi defansta.
Bu oyun altıda altı yapmaya yeterli değil. Eğer bunun üzerine çıkabilirlerse, şampiyonluk yarışında üç takım arasında en avantajlı fikstüre sahip takım olarak mutlu sona daha yakınlar.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Skandallar zinciri

19.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021