• 18 Şubat 2019 Pazartesi 08:00
  • |
  • 18 Şubat 2019 Pazartesi 08:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Yorulmadan

Paylaş

Trezequet’nin adı ara transferde Galatasaray’la anılmıştı. Maça öyle bir başladı ki, adeta yanlış adamı transfer ettiniz topu oynadı. Golünde harika vuruşuna Muslera’nın hatası eklendi. Maça kötü başlayan Galatasaray’a karşı Kasımpaşa hücum ederek başladığı maçta bu golle ödülünü aldı.

Bu andan sonra Belhanda sazı eline aldı. Şoku çabuk atlattılar. Öyle çok büyük bir baskı kurmadan, Belhanda’nın kısa süreli solo performansı ile rahatlıkla tabelayı lehlerine çevirdiler.

Galatasaray topa sahip olduğu oranda etkili oynamıyor. Topa yüzde 67 oranında sahip oldukları ilk devre, Kasımpaşa ceza sahasında topla sekiz kez oynayabildiler. Buna karşın kontra atak yapan ve Trezequet dışında topu ileri taşımakta zorlanan Kasımpaşa, Galatasaray ceza sahasında dokuz kez topla buluştu. Galatasaraylı futbolcular aklında hücum olan takımlara kalelerini düşünmelerine kolay izin veriyor.

Marcao ve Luyindama uyumu önceki maçlara göre daha iyi durumdaydı. Ara transferde takıma katılan bir diğer isim olan Diagne ise skordan bağımsız, oyun içerisinde aynı aşamayı kaydetmiş değil.

Galatasaray’ın hücum hattında ligin ikinci yarısının en iyi iki ismi Feghouli ve Belhanda. Feghouli kendisinin ikinci golünde İspanya yıllarından esintiler vardı. Performansı ile sadece maçın değil, haftanın da adamı olmayı hak etti.

Fernando ve Nagatomo önemli eksiklerdi. Fakat oyun içinde eksiklikleri hissedilmedi. Sol kanatta Emre Taşdemir, uzun süredir oynamamanın verdiği fiziksel sorunu yaşadı. Son üç sezondur sakatlıklarla uğraşan Emre Taşdemir’in, forma bulduğu maçta sakatlanması, şanssızlığından çok bu sebeptendi.

Benfica maçı sonrası Kasımpaşa, Galatasaray’a moral oldu. Sezonda zorlanmadan kazandığı bir maç oldu. Sınavda çalıştığı yerden gelen öğrenci rahatlığındaydı.

Yirmi iki yıl aradan sonra karşı karşıya gelen Fatih Terim-Mustafa Denizli kapışmasında ise dişe dokunur bir taktiksel rekabet yoktu!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

11 Nisan 2022 Pazartesi

Güneşli günler

3 Nisan 2022 Pazar

Geleceğini kazandı

18 Mart 2022 Cuma

Baskı altında kaldı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Üstelik 9 kişiyiz biz...

17.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022