• 1 Ekim 2021 Cuma 08:00
  • |
  • 1 Ekim 2021 Cuma 08:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Yolu uzun

Paylaş

Dengede başlayıp dengede giden maçın ilk yarısında tabelayı Szalai'nin baskıda kaybettiği top belirledi. Bu gol, planı kontra atak olan Olympiakos'u iyice topun arkasında ve kendi sahasında bıraktı.

Fenerbahçe yerleşik savunmayı topa tempo vererek ve defanslarıyla orta sahaları arasına dip paslarla bozabilirdi. Bunu da yapamayınca, topa sahip ancak etkisiz bir takıma dönüştü. Buna rağmen devrenin sonunda Rossi ile gol fırsatı yakaladı. Bu pozisyon ikinci devre Fenerbahçeli futbolcuların neyi yapması gerektiğini gösteren örnek ataktı.

Valencia öyle bir güven veriyor ki, atılan top etkisiz noktaya bile gitse onu alıp bir şeyler yapacağı hissi veriyordu. Hücumda bunu yapan oyuncu sayısını arttırdığında Fenerbahçe'nin topa sahip olduğu anlar daha değerli olacak.

İkinci yarıya bunları yaparak başlayınca hücum zenginliği de peşi sıra takip etti. En net pozisyonda Pelkas'ın şutunun direğe takılması dramatikti.

İyi oynadığımız dakikalarda gelen gol, takımın odağını da dağıttı. Defansta yakın oynamadıkları Olympiakoslu futbolcular da cezayı kesti. Fenerbahçe'nin savunmada diş gösteren takımlara karşı topu kullanma becerisini geliştirmeli ki, zaafları görünür olmaktan çıksın!

Gerçekçi olmak gerekirse, maçın basın toplantısındaki "Avrupa Ligi Şampiyonu olacağız" dememi mi bekliyorsunuz? Biz gelişen bir takımız" sözünün ne kadar doğru olduğunu gösteren bir maç oldu. Fenerbahçe gruptaki fırsatlar kovalarken gelişmeye odaklanmalı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021