• 17 Kasım 2014 Pazartesi 01:45
  • |
  • 17 Kasım 2014 Pazartesi 01:45

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Yok artık!

Paylaş

Taraftar, küfür ederek milli futbolcuyu maçtan önce ısınmadan evine gönderdi. Bu maç tarihte böyle hatırlanacak. Ayıp! Bu duruma utanandan çok övünen olacaktır. Emin olun!.. Bu da ayıp kere ayıptır.

Üzerinde Türk bayrağı olan bir futbolcuya küfretmek, “Taraftar Millileri de yuhalar kardeşim” kafasının vardığı son noktadır. Taraftar hoyratlığı, salgın hastalık gibi memleketin tüm tribünlerini sarmış durumda. Yazık!

Memlekette “Neden küfrediliyor” diye değil de “Neden küfür yiyor” diye soran çarpık bir anlayış var. Eğer dün gece milli futbolcuya edilen küfrü haklı göstermeye çalışırsak, ülkenin tüm tribünlerindeki şiddeti meşrulaştırırız. Aman dikkat!
Elbette bu durumdan futbolcuların da çıkarması gereken bir ders var. Pek çok takımda var olan “amigo futbolcu” mertebesinin kimseye faydasının olmadığını artık görmeliler. Bir an önce buna son vermeliler. Kulüplerinin tarihlerinde örnek alacakları pek çok “Bayrak sporcu” var, onlara baksınlar yeter!

Kazakistan’a karşı takımın teknik taktik analizini yapmak ayıp olur. Hani eleştiriyoruz futbolumuzu, ama o kadar da değil. Futbolcuların yaşananlardan dolayı moralini bozmadan kalitelerini sahaya yansıtması kazanmamız için yeterli olacaktı. Böyle de oldu!

Gruptan çıkmamız için yapmamız gereken basit; kaybettiğimiz takımları içerde dışarıda yeneceğiz, Hollanda’dan 4 puan alacağız. Olur mu olur.

Sahadaki oyun anlayışımız, ne yazık ki grupta üzerimizde yer alan üç takımdan önde değil. Futbolcularımızın milli duygularla hırslanıp, daha iyi olmasını umuyoruz.  Bu takımın en çok ihtiyaç duyduğu şey moralse; Türk vatandaşlarından, Türk milli takımı futbolcularının moralini bozmamasını dileyelim!..
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021