• 28 Eylül 2011 Çarşamba 03:00
  • |
  • 28 Eylül 2011 Çarşamba 03:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Yılın sürprizi niye olmasın!

Paylaş

Trabzonspor için en kötü senaryo ne olabilir Inter'i deplasmanda yendikten sonra? Önce evinde Lille'e, sonra Moskova deplasmanında CSKA'ya kaybetmek!
Diyelim ki bunlar gerçekleşti. Öyle olsa bile grubun dördüncü maçında CSKA Moskova'ya karşı kendi sahasında alacağı bir galibiyet, Trabzonspor'u 6 puanla bu grubun ikinciliği ve üçüncülüğü için iddialı duruma getirecek.
Inter deplasmanından alınmış 3 puanlık bonus ne kadar değerli anlayın.
Bunun güveni ile daha sakin olmalıydı Trabzonspor. Fakat onlar ne hücum edebildiler ne defans yapabildiler. Gerildiler! Buna gerek yoktu.
Inter'in kekeme futbolu karşısında oyunun bozma tarafını oynayan Trabzonspor (ki böyle olması doğru bir stratejiydi) başarılıydı. İstanbul BB maçında oyunu kurmak zorunda olan taraf Trabzonspor olunca defolar ortaya çıkmıştı.
ÇOK GERGİNDİLER!
Hızlı düşünerek oynayan ve dün de aslında öyle ahım şahım oynamayan Lille karşısında bir türlü akıcı oynayamamaları, yine oyunu kuran taraf olmaya çalışmalarındandı.
Oysa beraberliğin yettiği bir ortamda Lille karşısında yine oyunu bozmaya çalışan taraf olmalıydı Trabzonspor. İlk yarıda gol olacak gibi durmuyordu. Böyle bir maçta gol attı Lille. Trabzonspor'un gerginliği onların gol atmasını sağladı.
Eğer rahat olsalardı, yine bozmaya oynasalardı penaltı ile kazanılan beraberlik golü çok rahat galibiyet golü olabilirdi.
Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'nde Karabükspor maçında olduğu kadar rakibini hataya zorlayan bir takım olmalarını istemek hayalcilik olur. Fakat takım oyununa yatkın yabancılarını sınırsız oynatabildiği bu ligde, rakibin oyununa çomak sokan taraf olmayı seçerlerse Avrupa'da yılın sürpriz takımlarından biri olabilirler.
Elbette Burak Yılmaz'ın olmadığı maçlarda skor üretebilmeliler. Bu bir Burak Yılmaz takımıdır damgasından kurtulmaları şart!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ocak 2021 Salı

On dakika

05 Ocak 2021 Salı

Faydalılar arasında en faydalı

24 Aralık 2020 Perşembe

Diziliş değil tavır

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Maç 'orta'da bitti

21.01.2021

Engin Verel

Bu futbolla 1 puan kazançtır

22.01.2021

Alen Markaryan

Bizden ayrılmayın

22.01.2021

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

Avcı ve Kartal!

20.01.2021