• 11 Nisan 2011 Pazartesi 03:00
  • |
  • 11 Nisan 2011 Pazartesi 03:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Yekta'nın bileği

Paylaş

Ahlak hafiyeliğine soyunacakları, maça davet eden şutu daha ilk dakikada Yekta attı. Durun beyler, futbol daha ölmedi dercesine ölümüne bir şut çıkardı! Yetmedi, burkulan ayağı ile bir daha vurmayı denedi. Sakatlanmayı göze alan bu gence futbolsever teşekkür etmeli.
Maçın üzerindeki şüphe örtüsünü daha ilk dakikadan kaldırıp attı bir kenara.
İlk yarı gösterdi ki, maçlar asla oynanmadan kazanılmıyor. Trabzonsporlu futbolcular topu gezdirmeden, uzaktan şutlarla kestirme yolu deneyince bir haftadır onurları üzerine 'niyet mektubu' yazılan Galatasaraylılar'ın arzusunu aşmanın hiç de kolay olmayacağını gördüler.
İlk yarıdan ikinci yarıya taşıyabilecekleri tek olumlu taraf az yorulmaları olabilirdi. Çünkü maçı daha çok kendi sahalarında kabul edip topla Galatasaraylılar'ın haşır neşir olmasına izin verdiler.

CEZAYI BURAK KESTİ
Belki bu kusurlarıydı. İkinci yarıya belirgin bir şekilde Galatasaray sahasında oynama niyeti ile başladılar.
Jaja, ilk yarıyı geçen haftakinden daha kötü oynayarak tamamladı. Geçen hafta oyundan almıştı, bu kez sahada tuttu Şenol Güneş onu. Jaja'nın daha çok topla buluştuğu, geride boşluk bırakan daha riskli bir oyuna döndüler.
Aynı zamanda Yattara'nın da girişiyle Colman ve Selçuk'un omuzlarındaki yükü artıran bir oyuna.
Bülent Ünder, Galatasaray'da bu sezon en iyi teknik direktör hamlesini yaptı. Buna karşılık, Pino'luk oyuna Pino'yu alarak cevap verdi.
Fakat hocasının hesabını Colin Kazım bozdu. Trabzon'un risk alacağı dakikalarda gördüğü kırmızı kart, takımının avantajını da nefesini de sıfırladı.
Bu sezon Trabzonspor'un soluğu olmaya devam eden Burak Yılmaz da rakibinin bu sendeleyen futboluna cezayı zorlanmadan kesti. Bu maça başka hikaye yazmaya gerek yok!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ocak 2021 Salı

On dakika

05 Ocak 2021 Salı

Faydalılar arasında en faydalı

24 Aralık 2020 Perşembe

Diziliş değil tavır

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Galatasaray 2.0

28.02.2021

Engin Verel

Özgür ve Bulut'suz...

01.03.2021

Alen Markaryan

İki kıta harekete geçmiş...

27.02.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

Lider cesur değilse!

01.03.2021