• 22 Mart 2012 Perşembe 02:00
  • |
  • 22 Mart 2012 Perşembe 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Yarım devre leziz futbol

Paylaş

Sürprizlerin gölgesinde F.Bahçeliler için huzurlu bir maçtı. Çoktandır bir kenara atılmış oyuncağı andıran Türkiye Kupası, tek maç eleme usulü ile yeniden o eski mutlu ve heyecanlı futbol şölenine bürünüverdi. Unutmuştuk! 'Sen beni çok severdin' dercesine hatırlattı kendini.
F.Bahçeli futbolcular da sokakta sek sek oynayan çocuk misali, çizgiye basmamak için ekstra özen gösteren çocuk kadar dikkatliydi.
Bu yüksek konsantrasyonu yansıtarak maçı daha ilk yarıda kopardılar.
Ömrünü F.Bahçe'deki kudret savaşı içinde geçirmiş Aykut Kocaman, takım kaptanı Alex'i ilk on birde başlatarak kupaya verdiği önemi göstermedi sadece, Brezilyalı ustaya 'Sen bu takımın liderisin' dedi.
Oynama şansını az bulanların iştahı onun tecrübesi ile birleşince futbol sofrasında tadından yenmez bir lezzet çıktı ortaya.
F.Bahçe'de forvet hattına takviye yapılan Sow'un klası öylesine sinmiş ki, yokluğunda onun yerine forma giyen Bienvenu hiç olmadığı kadar kendine güvenliydi. İlk günlerindeki titrek halinden eser yoktu.
KUPAYA ÇEYREK KALDI
F.Bahçe'nin iyi mi kötü mü oynadığını tartacağınız en hassas terazi, son dört beş maçtır kesinlikle Cristian Baroni.
Dün de onun hareketli ve kafasını kaldırıp tüm oyunu radar gibi taradığı dakikalarda F.Bahçe kusursuz oynadı. Onun rölanti yaptığı dakikalarda takım da yenileme antrenmanındaki kadar temposuz koştu.
İkinci yarıda süt liman oyunun sebebi, F.Bahçeli futbolcuların kafalarında oynamaya başladıkları Bursaspor maçı kadar bu faktördendi.
F.Bahçe kupada çeyrek final basamağına çıkarken yedeklerine Play-Off öncesi moral yüklemesi yaptığı bir maç oynadı hanımların önünde!
Kupalı fotoğraf çektirmeye üç maçlık kısa bir depar mesafesi kadar yakınlar yine. Bakalım ne olacak?

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

İsabetsizler takımı!..

25.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021