• 23 Aralık 2013 Pazartesi 02:00
  • |
  • 23 Aralık 2013 Pazartesi 01:17

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Vay be!

Paylaş

Konya’dan bu yana kaybetmeyen F.Bahçeli futbolcular, bu sürede kazanmak için ne yaptılarsa dün Karabük’te bunların hiçbirini yapmadıklarından kaybettiler! Maçın başından itibaren oyuna adapte olmakta zorlandılar. Karabüksporlu futbolcular sahaya sağlam basarken (30 ile 45 arası hariç) F.Bahçeli futbolcular, vücutları Karabük’te akılları İstanbul’da (ve daha çok pırıl pırıl çim hayali kurarak) kalmış gibi oynadılar.
Zeminin halini en iyi anlatan an, Cristian’ın kornerde destek ayağının üzerinde kayıp topu auta atarak Lig TV’de yayınlanan “Vay be!” programına malzeme olduğu andı. Karabük’ün hava koşulları da düşünülürse tribünler tamamlandıktan sonra ilk iş zeminin ısıtma sistemini düzeltmeli Karabük yönetimi.
F.Bahçeli futbolcular, “Zemin iyi olsaydı daha iyi oynardık” diye düşünebilir. Zemin, altı çivili krampondan çok bıçaklı buz ayakkabısına müsaitti, kabul! Cristian, Mehmet, Sow, Gökhan ve Caner, fiziklerinden çok teknikleriyle ön plana çıkan futbolcular olduklarından pas hatalarını bu maçta daha fazla yapmış olabilirler, tamam. Ancak Karabüksporlu futbolcular kadar mücadele etmemelerinin mazereti olamaz. Gereğinden fazla sakindiler ve hatta çıtkırıldım oynadılar.
Karabükspor’u ayakta tutan sağlam defans anlayışıyken onların saha yerleşimini arızaya uğratacak hiçbir organizasyonun içerisinde bulunmadılar. Hareketsiz ve topu ayağına bekleyen bir takım görüntüsüne büründüler. Oysa bu sene Konya maçının ikinci yarısından itibaren bunun zıttını yaptıkları için kaybetmemişler ve güçleriyle rakiplerini alt etmişlerdi.
F.Bahçe’nin son dakikalarda attığı gollerin şans olmadığı dünkü oyun ile ispatlanmıştır. Şansa atmış olsalardı dün de uzatma anında ceza alanına şişirdikleri herhangi bir topla yine kazanabilecek pozisyonu bulabilirlerdi. Ancak doğruları yapmadıklarından o toplar eridi gitti. Şans antrenmanda ve maçta çalışan ve yılmayan oyuncuların yanında olur. Dün bunların hiçbirini yapamadıkları için maçta beraberliği yakalasalar da oyuna ortak olamadılar. Volkan Demirel, Caner Erkin ve biraz da Emenike dışında hiçbir futbolcu kafaca maçın içinde değildi.
Tolunay Kafkas, az atıp az yiyen, gösterişli oynamayan, bireysellikten önce takımdaşlığı ön plana çıkaran ekip yaratmakta usta olduğunu gösterdi. F.Bahçe’nin hataları kadar onların bu özelliği de kazanan tarafta olmalarında etkiliydi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Mayıs 2021 Pazar

Enerjileri yükseldi

31 Mart 2021 Çarşamba

Letonya laneti

28 Mart 2021 Pazar

Saygıyla eğiliyorum

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Galatasaray final takımıdır

12.05.2021

Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Alen Markaryan

Garip işler!

12.05.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Enerjileri yükseldi

09.05.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021