• 7 Eylül 2013 Cumartesi 00:45
  • |
  • 7 Eylül 2013 Cumartesi 00:45

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Telaş yok

Paylaş

Andorra öncesi Milli Takım için formül basitti: dört maçı kazan! Hollanda'nın Macaristan'ı, bizim de Romanya'yı deplasmanda yenmemiz asla mucize olarak nitelendirilemeyeceğini düşünürsek, bu sonuç bizi son maçta Romanya ile puan puana bırakmaya yetecekti. Buna göre dün, küçük ama dev gibi bir adım attı Milliler. Şimdi ay-yıldızlıların soyunma odasında motivasyon dozu, her maç öncesi daha da artacak.

Abdullah Avcı döneminde yakalayamadığımız tam da buydu. Ard arda kazanamadıkça millilerin şevki kırılmış, oyuncuların üzerindeki baskı artmış, hocaya duyulan güven azalmıştı. Yoksa saha içinde kaybedilen Hollanda ve Macaristan deplasmanlarında dahi iyi oyun vardı.

Fatih Terim'in kurduğu on birin, Abdullah Avcı döneminden farkı, işler saha içinde iyi gitmezken telaşlı olmamasıydı.

Önümüzdeki dört maça taşımamız gereken bu sakin kalabilme halimiz. En çok buna ihtiyacımız olacak. Elbette bu kolay rakip karşısında forvetlerimizin ikisinin birden gol atmış olması hiçbir şey ifade etmeyebilir. Ancak dörtte dört yaparken Burak ve Umut'un bu performansına da ihtiyacımız var.

Hakan Şükür sonrasında, potansiyelli orta saha oyuncularımız varken tekrar Milli Takım golcüsü yaratabilirsek bir daha gruplarda şu çektiğimiz sancıları asla hissetmeyiz.

Futbolda kendine güvenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteren maçtı. Gökhan Töre, kendini ispat etme çabasında olduğu dönemlerde geldiği milli takımda silik görüntü sergilerken, Beşiktaş ile ilk üç hafta sergilediği performans sonrasında geldiği milli takımın sahadaki en iyi oyuncusuydu!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Kasım 2021 Pazartesi

Plan ve sakinlik

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

Bu rotasyon değil!

29.11.2021

Alen Markaryan

Bilica'nın çukuru!

28.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021