• 17 Ekim 2015 Cumartesi 21:00
  • |
  • 17 Ekim 2015 Cumartesi 21:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Tebessüm

Paylaş

Bolca Rodriguez hatası (tribünlerin futbolcunun içini ürpertecek tepkisiyle birlikte), solda Sneijder yalnızlığı, Umut mutsuzluğu, Podolski çırpınması, Selçuk İnan’ın ayakları yerden kesilmiş oyunu, Hopf yumrukları ve cılız ama etkili Başkent ekibi atakları izlediğimiz devreyi Gençlerbirliği önde tamamladı.

Galatasaray yemeyebilirdi veya yediğinden fazlasını atabilirdi. Öyle bir oyun. Ancak itiraf etmeli ki milli maç arasından öncekine göre dağınık ve kötü bir oyundu.

Bir Yasin girdi. İşler değişti. Sarı Kırmızılılar iki kanadını da kullanır hale geldi. Bu rakibin defans yerleşiminde pozisyon hatası yapmasına sebep oldu. Üstüne bir de yan top konusunda Türkiye’de defansların kronik hastalığı olan rakibi izlemeyi gerçekleştirip, zor bulduğu üstünlüğü dört dakikada bırakınca, oyun Galatasaray’a gülümser oldu.

Yasin solda, Podolski sağda, ortalarında Sneijder. Galatasaray’ın ideal forvet arkasıdır. Bunu pek değiştirmemek gerekir. Onların önünde rakibe, oyuncuların formuna göre Burak ya da Umut oynar.

Galatasaray’ın iyi olması için bu hücum hattının da hep iyi olması gerekir. Dün sahada oldukları dakikalarda iyilerdi.
Carole rakip alanda kendi alanınkinden daha fazla topla oynuyor. Bindirme yapıyor. Taraftarının gönlünü çalıp kalbini hoplatıyor olabilir. Ve fakat takımını defansif olarak zor durumda bıraktığı, o ilk günkü halini aratır olduğu da gerçektir.
Sabri’nin ortaladığı, Umut’un göğsü ile direğe nişanladığı pozisyon, sosyal medyanın bayılacağı matraklıktadır. Gülümsetir. Galatasaray’ın oyunu da başlangıçta o pozisyonun kaçışı kadar anlaşılmazken, rakibin gardı düştükten sonra gülümsetir hal almıştır.

Zorlu maç haftasına tebessümle başlıyorlar. Defansif hataları tekrarlamazlarsa kahkahayla kapatabilirler!..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021