İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6474
  • 5.4777
  • 193.06
  • 103.327

Sonuna kadar

Aboubakar parti havasını drama çevirdi. Ne gereksiz bir hareketti! Harika gol atmış, dinamik ve rakibi tedirgin ederek oynarken bir an gözü kararıp rakibe vurması affedilmez bir hataydı. Uyarılmalı!

Bunun yanı sıra muazzam bir gol attı. Bu oyunun baş kahramanı olacak kadar güzel bir gol.

Maç öncesi basın toplantısında Adriano “Hocam bana anlayışla yaklaştı ve bize saha içinde özgürlük verdi” demişti. Beşiktaş’ın oynadığı, herkesin beğendiği, rakiplerini çoğu zaman çaresiz bıraktığı bu oyunun şifresi Adirano’nun o sözlerindeki “özgürlük” kelimesinde saklı.

Beşiktaşlı futbolcular mevkiilerini çakılı kalmayıp hocalarının verdiği özgürlük ile akıcı bir oyun ortaya koyuyor. Skoru 2-0 yapana kadar bu akıcı oyun ile Olympiacos’u mağlup duruma düşürmenin ötesinde kupanın sonuna kadar gidebileceğinin umudunu verdi. Bu yolun sonu final olabilir.

Elbette bunu Vincent Aboubakar’ın kırmızı kartındaki gibi özgürlüğün sınırını aşmadığı sürece başarabilir.
İkinci devrenin ilk on beş dakikasında baskı yediği anlarda Cenk Tosun oyuna girse rakip kaleye gitmek daha kolay olabilirdi. Bu sayede Olympiacos geriye koşmak zorunda kalırdı.

Şenol Hoca hakkını Oğuzhan yerine Necip’i alarak orta saha merkezini güçlendirmekten yana kullandı.

Topun arkasında kalıp savunma yaparak rakibi etkisizleştirdi. Gerilimli bir on beş dakikaydı. Fakat Babel klas vuruşuyla Aboubakar’ın yarattığı havayı dağıttı. Cenk de maçın başındaki parti havasını geri getirdi.

Bu maçın golleri asla unutulmayacaktır. Ancak 57’inci dakikada Fabri’nin frikikteki kurtarışı da akıllardan çıkmamalıdır. Turu getiren kurtarıştı.

On kişi kalsa da sonuna kadar direnip Olympiacos’u saf dışı bırakarak, Beşiktaş rakibinden bu seviyede iyi olduğunu gösterdi. Çeyrek finalde rakipler daha zorlu olacaktır, ancak Beşiktaş kendine yenilmezse final hayal değil.

Mustafa Sapmaz Diğer Yazıları

Aile filmi

13.03.2017

Harika garip

12.03.2017

Korkan futbolcu

07.03.2017

Akıcı ve ciddi

28.02.2017

Manchester United´in yıldız futbolcusu Paul Pogba umreye gitti. Yıldız futbolcu Kabe´den çektiği bir

Paul Pogba Kabe´den milyonlara böyle seslendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

'Bayrama kadar 860 milyon lira destek vereceğiz'

Damat Caner Toygar milletvekili adayı olabildi mi şoke etmişti!

En Çok Okunanlar