• 30 Ocak 2014 Perşembe 02:00
  • |
  • 30 Ocak 2014 Perşembe 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Son kararınız mı?

Paylaş

125 binlik soru öncesi, tüm jokerlerini tüketmiş, cevabı bilmeyen ama aklında kalan çağrışımlarla bir sonuca gitmek isteyen bir yarışmacı edasındaydı Galatasaray. İçinden kendisine ''Ben daha önce bu seviye takımlara karşı nasıl oynuyordum?'' diye sorup, gözünün önünden geçen görüntüleri sanki sayıklar gibi... Bazen iyi, bazen kötü!.. 
Ceyhun'un golünden önce Emre Çolak misal; Fatih Terim'in onu sürpriz şekilde kadronun değişmezi haline getirdiği iki sezon önce oynadığı maçlardakine benzer kontrol etti, ayağının dışıyla şiddeti ayarlanmış klas pasını çıkardı. Ceyhun atmasa, Drogba röveşata atacaktı o topa. O kadar ilham vericiydi!  
Elazığsporlu futbolcular, defansından top çıkaran Galatasaraylı futbolcuların üzerine kenardaki hocaları Okan Buruk'un 'Git, git, git... Üzerine git' talimatına uyup baskı yapınca; Sarı-Kırmızılı oyuncular, panikleyip topu isabetsiz pasla orta sahada sahipsiz bırakacak kadar çaresiz de oynadılar misal! 
Yeni transferlerin kadroya katılımıyla kendinden daha emin, Mancini'nin dediklerini uygulayabilen takım haline gelene kadar bu dalgalı oyun sürecek gibi duruyor. Devre biterken buldukları iki golle biraz daha dengeli takıma dönüşmeleri ümit vaat edici. Ancak gol yemedilerse bu kendi yaptıkları doğrulardan değil, Elazığspor forvetlerinin yapamadıklarından kaynaklandı (veya kalecilerin performansından). 
Mancini solda Sabri'yi oynatarak, Alex Telles'i oraya monte ettiğinde taraftarına 'oh be!' dedirtmeyi amaçlıyor sanırım. Yine de Sabri'yi tebrik etmek lazım. Sabri'yi kötü göstermek için ne yapman lazım deseler, şu haliyle 'Sol bek oynatırım' derim. Hiç alışık olmadığı bir bölgede oynatılmasına karşın, gıkını çıkarmadan elinden geleni yapıyor. Attığı golün soldan uzaklaştığında gelmesi de manidardı. Umarım onun bu özverisi yaz döneminde de unutulmaz! 
Kalan takımlar arasında kupanın doğal favorisi olan Galatasaray, kupaya yaklaştıkça temposunu artırmak zorunda. Skora rağmen bu oyun kupaya yetmeyebilir! 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021