• 26 Ağustos 2014 Salı 01:45
  • |
  • 26 Ağustos 2014 Salı 01:45

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Soma'ya ayıp

Paylaş

Galatasaray ilk yarı boyunca geçen seneki oynunundan çok uzaktı. Olcan ve Yasin gibi adam eksilten iki kanat oyuncusu olmasına rağmen, onların bu özelliklerini ortaya çıkaramadı. BurakYılmaz’ın ve biraz da Olcan Adın’ın bireysel katkısı ayakta tuttu. Ümitler Sneijder’in bir pozisyonda çıkıp kalitesini göstermesine kaldı. Mustafa Kamil Abitoğlu’nun her iki takımadına erdiği tartışmalı kararlar, golpozisyonundan fazlaydı.

İkinci yarıya daha derli toplubaşladı Galatasaray. Topa sahip olup dolaştırarak sahaya doğru yayıldılar ve ilk yarı ortaya çıkan zaaflarını kapattılar. 45 ile 60’ıncı dakikalar, Galatasaray’ın en iyi oynadığı dönemdi.

Prandelli oyuncu değişikliklerinde yabancı kuralının zorluğu ile karşılaştı.Bruma’yı oyuna alabilmesi için bir yabancı çıkmalıydı. Yasin’in çıkması doğruydu, fakat Bruma’nın girmesi için çıkması gereken Sneijder mi olmalıydı? Telles yerine Hakan Balta, Yasin yerine Bruma sanki daha doğru hamle gibi duruyordu. Bu değişikliklerden sonra ritim artacağına bozuldu.

Aslına bakarsanız oyunu anlamak adına benim yazdığım kadar sahada bilinçli bir oyun anlayışı da var mı, tartışılır!.. İki takım da topu serseri mayın gibi dolaştırdı. Zemin ne kadar etkili oldu bilinmez, topla üç beş pası arka arkaya yapamadılar ve keyif vermediler.
Futbolculara da kızamıyorum, iyi oynamaları için doğru şartları sunuyor muyuz?Bunu ciddi ciddi sorgulamalıyız.

Soma yararına oynanan bir maçta bile rakibine, futbolcusuna saygı duymayan bir anlayış, taraftarı kızıştırıp reyting ve popülerlik devşirenlerin eseridir! Söverken, elindekini sahaya fırlatırken ölen 301 kişinin hatırasına bile saygı duymamak ayıptan daha fazlası ve maalesef buna dertlenen adam sayısı git gide azalıyor. Hani kim kaybederse Soma kazanacaktı?
Kazanana tebrikler, ama Somalılara ayıp oldu!..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021