• 2 Şubat 2013 Cumartesi 02:00
  • |
  • 2 Şubat 2013 Cumartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Sihirli dokunuşlar...

Paylaş

 

Kalbinin çarpıntısı koşuşundan belli olan genç, sahaya gireli henüz bir-iki dakika olmuştu. Tribünlere kendini kabul ettirmek ve daha çok heyecanını bastırmak için topu süren rakibini kovalamış, başaramamış; top başka bir noktadan oyun dışında kalınca kırıntıları gagalayan serçe ürkekliğinde orta yuvarlağın köşesinde ellerini ovuşturuyordu. Fernandes yaklaştı yanına! 'Aferin evlat!' dercesine alkışladı.

Muhtemel kameralara yansımayan, statta olanların pek çoğunun da ilgisini çekmeyen bu an, Portekizli Fernandes'in genç transfer Sinan Kurumuş'u (19 yaşında) ilk resmi lig maçında yüreklendirmesinin ötesinde Beşiktaş'taki değişimi en iyi anlatan fotoğraf karesidir. Görmek isteyene!

YUMURTASIZ BOYOZ GİBİ

Yayından fırlayan ok gibi hızla rakibinin kalbine yönelen Karabük ataklarını etkisiz kılan da budur. İlk 45 dakikada Milli Takım'a ilk kez seçilen Ahmet İlhan solda, Jugurtha sağda ve onların ortasında İlhan Parlak, hemen arkasında Hakan Özmert dörtlüsünden; Hakan ve Jugurtha'nın hücum ritmini bozan oyunları Karabük'ün gol atamamasında, Beşiktaş'ın yürekli oyunu kadar etkiliydi.

Temkinli ve kontrollü bir oyun izledik. Bu da Beşiktaş maçlarında topu bir o kalede, bir bu kalede izlemeye alışmış gözlere, yanında haşlanmış yumurtası olmayan boyoz kadar tatsız gelmiştir!

KALİTESİ EKSİK

İkinci yarı LuaLua'nın oyuna girişi Karabük adına riskle birlikte seyir keyfini de getirdi sahaya... İkinci golü yemelerine, 10 kişi kalmalarına rağmen, Olcay'ın golünden sonra santrada arkadaşlarına 'Haydi Beyler' alkışı gönderen LuaLua, maçı beraberliğe getiren ateşi yakmıştır kendi takımında.

Beşiktaş 2-0 öne geçecek kadar iyi oynamadı, fakat 2-2'ye yakalanacak kadar da kötü değildi! Kendi kadar yürekli oynayan rakiplerine karşı kaliteleri olmadığı ve hakem aut pozisyonunda doğru karar veremediği için 2 puan kaybetti.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

14 Aralık 2021 Salı

Fark oyun yapısı

10 Aralık 2021 Cuma

Çıkış Avrupa'da

22 Kasım 2021 Pazartesi

Plan ve sakinlik

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Bir çuval incir berbat oldu

24.01.2022

Engin Verel

Zümrüd-ü Anka gelse...

23.01.2022

Alen Markaryan

Larin'in halleri

25.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çok net: Bu takım savunma yapamıyor!

24.01.2022