• 27 Temmuz 2023 Perşembe 07:00
  • |
  • 27 Temmuz 2023 Perşembe 07:00

YAZAR

Sezona merhaba

Paylaş

Alex'ten bu yana ön hatta pas çözücü etkisi yapan kısa süreli Arda Güler oyunundan sonra, Dusan Tadic, Kadıköy ahalisinin gönlünü okşayan aklı koydu sahaya. Öyle ki topun onu sevdiği, atılan kötü bir pasın bile bir şekilde kendisiyle buluşmasından belliydi. O da topa can verdi. Oyuna hükmetti.

Ferdi Kadıoğlu, sarı lacivert yıllarında yaş alırken, futbolu nüfus kağıdındakinden daha çabuk büyüyor. Hollanda'nın büyüğü Ajax'tan gelen Tadic'le arkalı önlü dizilişleri, portakalların Gouda şehrinden adını alan eşsiz peynirin lezzetini bıraktı kısa sürede. Ali Koç başkanlık döneminde oyuncu ihracında bir marka haline gelen kulübün bundan sonraki yıllarda bol sıfırlı oyuncu satışının öznesi olur böyle giderse.

Dzeko, etrafındaki oyuncular getirdiğinde Zimbru maçındaki kadar kaçırmayacaktır. Dün ilk yarıda gol bulamasa da, ağları bulamadığı anlarda pozisyona girmekte ne kadar maharetli olduğunu gösterdi.

Kent, transfer haberi duyulduğunda bu da kimmiş diyerek, yeteneklerini gösteren kısa videoda yaptıklarından bir buket sundu ilk kez buluştuğu taraftarına. Szymanski iyi bir on numaradan çok orta alanda iki yönlü oynayan iyi bir futbolcu olduğunu gösterdi.

Djiku stopere göre kısa olan boyu ile konuşuldu. Fakat zamanlaması, atletliği, sıçramasıyla rakibin en önemli hücum silahı olan uzun toplara yerinde müdahalelerle boyunun kısalığını hissettirmedi. Uzun pasları ve yer tutması ekstrasıydı. İlk on birdeki beş yeni transfer, neden alınmış dedirtmeyecek oyun ortaya koydular. Eskiler de yüklerinden kurtuldu. En önemlisi, Ali Koç için neden kaliteli futbolcu alması gerektiğini gösteren bir maç oldu.

Elbette Zimbru futbol tartısında Fenerbahçe'nin dengi değil. Fakat İsmail Kartal'ın "Taraftarımın ne beklediğini biliyorum" diyerek selamladığı takımı, form tuttuğunda neler yapabileceğinin ipuçlarını verdiği bir "Merhaba" dedi yeni sezonun ilk maçında.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Aralık 2023 Pazartesi

Plandan üstün plan

30 Kasım 2023 Perşembe

Hücum obezliği

27 Kasım 2023 Pazartesi

Ders gibi galibiyet

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Bu futbol yetmez

9.12.2023

Alen Markaryan

KONGRE

5.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Bravo Barış Alper Yılmaz

9.12.2023