• 25 Ağustos 2015 Salı 00:33
  • |
  • 25 Ağustos 2015 Salı 00:36

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Sezgi ve sezgin

Paylaş

İyi başladılar, kötü oynadılar, sahanın en verimlisi Sabri sayesinde beraberliği yakaladılar. Galatasaraylı futbolcular için ilk yarıda teknik taktiğe girmeden söylenecekler bunlardı.

Geçen sezon performansı ile pozisyonunu garantiye alan Yasin, Podolski transferi sonrası önce sağ kanada dün de yedek kulübesine gitti.

Tüm iyi hücumcularını sahaya süren Hamza Hamzaoğlu, beklentinin aksine sol kanatta Sneijder’e, sağ kanatta Podolski’ye ileri ikilide de Umut ve Burak’a yer verdi.

Rodriguez ve Selçuklu orta saha merkezi oyunu iyi yönlendirdi. Osmanlıspor takımının neredeyse kendi cezasahası önüne otobüs park ederek oynadı. Selçuk ve Rodriguez’in iyi oyununa karşın önlerindeki dörtlü hareketsiz kalınca o otobüs yerinden kımıldamadı.

Sabri’nin ortası devreye girerken imdada yetişti.

İkinci yarı Torje’nin golü sonrası Melo ve Yasin’in oyuna girişiyle Galatasaray saha içinde ideal oyuncu tiplemesine kavuştu. Yasin topu verip giden oyunu ile Osmanlıspor savunmasının dengesini bozdu. Gerçek pozisyonu sol kanada geçen Podolski etkili oldu. Bu sayede bu iki oyuncunun girişine kadar bulamadıkları kadar net pozisyonlar buldular.
Fakat Torje’nin şut atacağını sezemeyen Muslera’nın bir anlık dikkatsizliği sonucu yedikleri golü telafi edecek golleri atamadılar. Galatasaray sezona Chelseavari bir başlangıç yaptı. Nefeslenmek için Milli maç arasını bekleyecekler.
Sezon başından beri Galatasaray adına en güzel hareket dün maçın başındaydı.

Buna bir iki kelam etmek, maçı konuşmaktan değerli bana sorarsanız.

Tribün güzeldir! Çünkü oradaki renk kardeşliğinde tüm farklar eşitlenir. Milyon lira kazananla cebindeki son parayı vererek gelen tribünde omuz omuzadır. Son zamanlarda karın tokluğuna çalışan sevgiliye uzaktan bakar oldu. Tribünden uzaklaştı.

Forma alacak parası olmadığı halde adını sırtına yazdığı Sneijder ile kucaklaşan Sezginler sadece Arena’da değil, her statta tribünlerin gerçek sahipleridir. Onlar “bilet paramı verdim, eleştiririm” küstahlığına yanaşmazlar, kahramanlarını yeri geldiğinde adını yazdıkları sırtlarında taşıyacak kadar severler.

Sneijder ile Sezgin kucaklaşırken alttan alta ona duyulan acıma hissinin vicdanları arındırmasını ummadan önce, tekrar onun gibi sevmeyi hatırlamak gerekir!..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Derbide iki top yapılmaz mı?

26.10.2021

Engin Verel

Hataların derbisi

26.10.2021

Alen Markaryan

Adalet önemlidir siz olsaydınız ne yapardınız?

27.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021