• 14 Şubat 2011 Pazartesi 03:00
  • |
  • 14 Şubat 2011 Pazartesi 03:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Savunmacıların suçu ne?

Paylaş

Hocasına el kaldıran tribünler ve o boş tribünlere el sallayan profesyoneller! Hakem Özgür Yankaya seremonide 'Allah gönlünüze göre versin' derken Serdar o vuruşu geçirmiş midir gönlünden? Yaklaşık üç sezondur kendisinden patlama bekleyenleri üzmüş, futbol tembeli olarak Süper Lig sınıfında dolanan Serdar'a takdirli bir karne gibiydi o gol. Topun gol çizginin 1 metre gerisine çarpması, ardından dışarı çıkar gibi yapıp üst ağlara buluşması da hakemden dert yanan yönetici zihniyetine atılan boş kale golüydü aynı zamanda. Hani bu maçın hakemi hakkında dahi duyumlar almışlardı ya!
Fantezilerle bezeli Fellini filmlerine taş çıkartacak kadar uçuk kaçık bir başlangıçtı. Sonrasında maçın kaderini belirleyen ise sarı-lacivert formalılardı.

RESMEN MAÇ SEÇİYORLAR
A.Gücü futbolcuları fikstür tombalasında o hafta torbadan dört büyüklerden birini çekmişse ne ala! Başkanı, hocası, taraftarı arkasına yaslanıp rahat rahat izlesinler maçı. Futbolcularının ceplerinde futbol adına ne var ne yoksa sahaya saçacaklarına ben kefilim! Resmen maç seçiyorlar. Fakat biri onlara ligde uçurum kenarında dolaşmalarının sebebinin bu olduğunu hatırlatmalı.
Beşiktaş'ın asık suratlı futbol yüzünü, ikinci yarı kahkahalarla güldüren isimdi İsmail Köybaşı. Elbette Bernd Schuster'in İsmail Köybaşı yerine İbrahim Üzülmez'le başlamasının haklı gerekçesi vardır. Fakat bu takımda eğer sakatlığı yoksa milli takım sol beki oynar. Nokta! O ve Guti yokken ortaya çıkan kekeme bir oyun.
Sıkça defansı konuşuluyor Beşiktaş'ın. Ancak nereden baktığınıza göre değişir iş! Beşiktaş hücum hattındakiler taraftar gönlünde sefahat hayatı yaşarken bunun tabelaya yansıması karne ile ekmek dağıtılan yıllara benzer kıtlıkta. Ee! O zaman savunmadakilerin suçu ne?

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ocak 2021 Salı

On dakika

05 Ocak 2021 Salı

Faydalılar arasında en faydalı

24 Aralık 2020 Perşembe

Diziliş değil tavır

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Tarlada gömü buldu

25.01.2021

Engin Verel

Mesut sizi gözetledi!

26.01.2021

Alen Markaryan

Bir tek akıllı siz misiniz?

26.01.2021

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

O açı kaç derece?

28.01.2021