• 7 Ağustos 2017 Pazartesi 01:05
  • |
  • 7 Ağustos 2017 Pazartesi 01:06

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Savunma disiplini yok!

Paylaş

Statlarda tel örgüler kalktığında bayram etmiştik. Korkarım bu gidişle statlarda tel örgüler geri gelecek. Elbette UEFA kriterleri nedeniyle bu durum gerçekleşmeyecek, öyleyse ülkede futbolu sevme biçimini geliştirelim. 

Modern statlar yapılıyor. Konfor artıyor. 2024 Avrupa Şampiyonası’na aday oluyorken bu görüntüler bize hem yakışmıyor, hem de zarar veriyor. Umarım yöneticiler taraftarlarını bu seviyeye getirir. 

Maça gelince. Konyaspor bileğinin hakkıyla kazandı. Maçı daha önceden de koparabilirdi. 

Beşiktaş maçın ilk bölümünde diri olduğunda bireysel performanslarla Konyaspor kalesini zorlarken, geçen senenin sonundaki uyumundan uzak olduğunu gösterdi. 

Savunmada oldukça dağınık bir oyun oynadı. Hücumda futbolcuların doğaçlama yapmasına izin verip, yetenekle sonuca gidebilirsiniz. Fakat defansta bireysel yeteneklere bırakarak, defansta organizasyon kuramazsınız. Adriano, Pepe, Caner ve hatta görev adamı Tosic ile Beck birer birer çok değerli oyuncular. Ancak takımın en ucundan kalecisine kadar hiçbir savunma disiplini göstermediler. 

Sezona iyi başlamayacağı kesin. Çünkü Beşiktaş takımının yaz döneminde çok iyi çalışmadığı ortada. 

Kupayı kaybeden Beşiktaş teknik heyeti, takımın hazır olması için hedefi Şampiyonlar Ligi ilk maçı olarak koymalı. Eğer oraya kadar hazır olamazlarsa sezonun ilk yarısını etkileyecek bir türbülansa girme tehlikesi ile karşı karşıya. 

Süper Kupa'yı kazanıp tarihinin en başarılı dönemini yaşayan Konyaspor, taraftarının engeline takılmazsa (ki iki yıldır en çok övülen taraftı) Mustafa Reşit Akçay ile gelişmeye devam edeceğe benziyor. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

İki maçın gör dedikleri

13.10.2021

Engin Verel

Değişen bir şey yok

9.10.2021

Alen Markaryan

Fatura!

16.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021