• 30 Kasım 2014 Pazar 01:45
  • |
  • 30 Kasım 2014 Pazar 01:45

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Şans!

Paylaş

Filmi sondan başa sarmak lazım. Burak Yılmaz’ın son dakikada attğı gol, hazırlanışı itibariyle içinde şans barındırıyordu. Yolların ayrıldığı Prandelli’nin bazı maçlarda ihtiyacı olan tam da buydu aslında. Hamza Hamzaoğlu gelecek hafta ilk maçından başlayarak işlerin şansa bırakılmadığı bir takım yaratmaya çalışacak. Ancak bunu gerçekleştirmesi için oyuncuların saha içerisinde çok daha özverili olmaları şart. Dün Prandelli döneminde eleştirilen futbolcuların tümü doksan dakika boyunca farklı bir oyun ortaya koyamadılar.

Umut Bulut ilk on bir oynamak için daha ne yapmalı. Bir plan yoksa her topa ayağını sokan, rakibi bozan, aranan karambolleri yaratan bir adama ihtiyaç duyulur. Umut bu görevi Prandelli ona görev verdiği son dakikalarda hep yaptı. Belki Kasımpaşa maçında son dakika golünü atmasa, Prandelli çok daha erken evinin yolunu tutacaktı. Fakat ne hikmetse on bire adını yazdıramadı. Dün golü atan Burak Yılmaz’a o topun gelmesini sağlayan yine Umut’tu.

Yeni gelecek hoca ne yapmalı, şu sıralarda en moda soru bu! Bence takımın tek forvet oynanan sisteminde en uca Umut Bulut’un adını yazarak başlamalı. Kadrodaki mevcut forvet oyuncularından Burak Yılmaz ve Pandev, Galatasaray’ın topu rakip alanda tutmasını sağlayamaz. Burak Yılmaz’a kanatlarda bir rol vermek, onun da performansını artıracaktır.
Selçuk İnan’ı en çok savunanlardan biriyim. Fakat dünkü oyunu gösterdi ki kulübeye gelmesi onu da rahatlatacak. Bu bölgede Dzemaili’nin düz, ama Selçuk’tan daha net oyununa ihtiyaç var.

Melo’nun milli maç arası öncesi Karabükspor maçında çok iyi bir performans sergilemesi sonrası, milli maç arasında ekstra çalışacağını da düşünerek, daha fit olacağını düşünmüş ve önümüzdeki dört-beş hafta Galatasaray’da maça damga vurur demiştim. Yanılmışım! Bu hamle belki Melo’yu da toparlayacaktır.

Hamit’ten şimdilik oyuna sonradan atarak verim aramak da en akıllıcası gibi duruyor. Tempo yapamıyor.

Eğer dün Gaziantepli futbolcular Galatasaray’ın adından çekinmeseydi, skoru bulup maçı kolaya çevirebilirlerdi.  Ligde U21 yaş altı futbolculara en fazla şans veren Okan Buruk bu maçı  kaybetse de alkışı hak ediyor! Üstelik saha içerisinde planları olduğu hissini veriyorlar. Gerek kişisel gelişim, gerek bir-iki transfer takviyesi ile çok daha iyi takım olma yolundalar.

Hamza Hamzaoğlu’nun takımı devralmasından önce içinde şansı da barındırsa önemli bir galibiyet alındı. Hamza Hamzaoğlu ile çıkacakları ilk deplasmanda bugünden ne kadar ileride olacaklar, ligin son haftasını zirvede bitirme şanslarını o maç belirleyecek!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Derbide iki top yapılmaz mı?

26.10.2021

Engin Verel

Hataların derbisi

26.10.2021

Alen Markaryan

Adalet önemlidir siz olsaydınız ne yapardınız?

27.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021