• 03 Ekim 2012 Çarşamba 02:00
  • |
  • 03 Ekim 2012 Çarşamba 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Şampiyonlar sofrası

Paylaş

Bayılıyorum G.Saray'ın maç başlangıçlarına... Belli ki, Fatih Terim'in maç başı konuşmalarından etkilenen sadece Burak Yılmaz değil! Dün gece yine maçın ilk porsiyonundan kocaman bir ısırık almak isteyen ergen enerjisine ve iştahına sahiptiler. Golü de bulabilirlerdi. Golü getirecek pozisyonları ki; Umut, Burak, Amrabat ve Emre ile son hamlede yitirdiler.
Burada G.Saraylı oyunculara kusur bulmaktansa Bragalıların neleri doğru yaptığını dillendirmekte fayda var.
Malum şu sıralar dersi derste öğrenmeye çalışan öğrenci misali takılıyoruz tüm Türk futbolseverler olarak. Topyekun bu seviyede başarılı olmak niyetindeysek bunları öğrenmekte fayda var.
BRAGA'NIN SAVUNMASI
Baskılı, coşkulu ve istekli başladık. Oyunu rakip sahada oynama niyetindeydik. Büyük oranda da başardık ama gol atmakta muvaffak olamadık.
Bu sıralı cümleleri pek çok takımımız için kurmamızın sebebi; Avrupalının baskı karşısında sakin kalabilmesinde. Rahatlar ama rehavete kapılmıyorlar.
Sertler ama kırıcı değiller. Sakinler ama kırılgan değiller. Bu yüzden defansta ya da ofansta kritik anlarda yapmaları gereken hamlelerde doğru tercihi buluyorlar.
Tadında bir kontrollü olma hali bu. O yüzden son hamleyi yapamayan G.Saraylı hücumcuların kusurundan çok Bragalı savunmacıların başarısından dolayı gelmedi gol!
HåLå PUANA AÇIZ
Bunun dışında ilk yarıda G.Saray adına olumsuzluk; Braga gibi pozisyon kaymalarını iyi yapan ve disiplinli bir takıma karşı, yeteneklerini daha ziyade geniş alanda 'Büyük Şov'a çevirebilen Burak ve Amrabat'ın sahada olmasıydı.
Hem ilk yarının tamamında hem de diri kaldığı sürede Emre'nin ön plana çıkması da dar alanda iyi işler yapabilmesindendi. Onun üzerinden daha çok oynamalı ya da onun tarzı futbolcu sayısını artırmalıydık. Amrabat-Aydın değişikliği bunu çözmek için miydi bilmiyorum ama Elmander ile artık son porsiyonda Devler Ligi'nde sofradan aç kalkmamak adına topu ceza sahasına yıkma düşüncesiydi. Olmadı! Futboldan yana tokuz ama hala puana açız...
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ocak 2021 Salı

On dakika

05 Ocak 2021 Salı

Faydalılar arasında en faydalı

24 Aralık 2020 Perşembe

Diziliş değil tavır

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Denge bozulunca!

18.01.2021

Engin Verel

Futbolun jesti

08.01.2021

Alen Markaryan

Maske düşsün artık!

18.01.2021

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

Tek kale tek puan!

17.01.2021