• 6 Aralık 2010 Pazartesi 03:00
  • |
  • 6 Aralık 2010 Pazartesi 03:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Sakinlik arzuya kaybetti

Paylaş

Bursaspor'un paslaşmaları kısa metraj film gibiydi. Özellikle ilk yarı! Vurgulamak istediğim pas boyu değil, üst üste beş tane yapamamaları. İlk yarım saat başlarını kaldıramamalarının da sebebi buydu! Beşiktaş'a bir 'aferin' çıkar buradan.
Aslına bakarsanız ilk yarı Beşiktaş'ın arzusu ile Bursaspor'un sakinliği çarpıştı daha çok. Bursa'nın dış sahada 16 gol atmasını sağlayan paslaşmaların yerinde kavak yelleri esse de sadece üç gol yemelerinin sebebi olan sakinlik on numaraydı. Beşiktaş arzusunun ateşini söndürecek kadar sakindiler! Volkan Şen ve Ozan İpek'in siniri de olmasa, 'pekiyi' alırlardı! Kanaat notuyla sınıfta kaldılar.

Bir parantez Volkan Şen'in kırmızı kartına! Biliyorum, doğru uygulama bu. Sarı kartı alkışlarsan kızarırsın. Ancak vicdanım da 'yıldızlı evet' demiyor buna. Onu da söylemeliyim. Stresi kontrol etmek, Volkan kadar Fırat Aydınus'un da işi değil mi?
 

UCUZ MUTLULUK
Dünkü Beşiktaş'ın nefes almasını sağlayan orta sahasından daha çok ileri üçlüsüydü. Ali ve Holosko top kendilerindeyken Bursa ceza sahasına doğru daraldılar. Top rakipteyken de çizgilere doğru genişlediler. Guti de hep doğru pozisyondaydı.

10 kişi kalan bir takım nasıl oynar? Ertuğrul Sağlam üstelik değişiklik yapmadan on birdekilerin yerinde oynama yaparak bunun en iyi örneğini gösterdi. Turgay sağa geçti, Batalla hem orta beşlinin bir parçası hem de forvet oldu. Buna bir de ilk yarı olmayan isteği ekleyerek, 11 kişiyle yapamadıklarını yaptılar. Top kaptılar ve paslaştılar!
Sonuçta Beşiktaş'ın arzusuna dayanamadılar. Ancak zor kaybederek son şampiyon olduklarını hissettirdiler. Modaya uyup alıntı ile bitirelim yazıyı. İlk deplasman yenilgisi acı verebilir. Ancak Dostoyevski'nin dediği gibi: 'İnsan ruhunu yücelten bir acı, ucuz bir mutluluktan evladır'. Aynı zamanda iki hafta önce bu stattan küfürle uğurlanan Holosko'ya da gitsin bu özlü söz!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021