• 26 Kasım 2016 Cumartesi 02:00
  • |
  • 26 Kasım 2016 Cumartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Riekerink'e yaradı

Paylaş

Galatasaray kadrosu performanstan çok oylama sonucu oluşturulmuş gibiydi. Podolski ileride oynar, bekleneni veremeyen Sinan'ın yerine Yasin girer, Selçuk on bire döner, De Jong oynamaya devam eder, ki bunların arasında De Jong'un derbiden sonra sahada olması doğruydu. Podolski kadroda olmalı, ama en uçta değil sol kanatta. Eren merkezde oynamalı ki, iki futbolcu birbirini tamamlayacaktır. Yasin'in golünde Eren olsaydı, Podolski'nin pasını atamazdı kabul ediyorum.

Devre bittiğinde top %76 Galatasaray'daydı. Topu deplasmanda bu kadar rakibe veriyorsanız, hızlı hücumcularla atak yapmasını beklersiniz. Bursaspor öyle bir on birle çıkmadığından bu oyunda öne geçmesine karşın ezildi.

Evinizde topa bu kadar hakim oluyorsanız çok daha etkili olmanız beklenir, Galatasaray da bir taktik plandan çok oylama on biri ile çıktığı için bu yüksek oranı lehine çeviremedi.

Bursaspor golü ofsayttı, Kubilay'ın eline çarpan top penaltıydı. Buradan bakarsanız Galatasaray maçı dün geceki senaryoya döneden çok daha rahat kazanabilirdi. Geriden gelip kazanırken takım oyunu değil, bireysel yetenekler ön plandaydı. Hakem kararıyla geri düşüp, bireysel yetenek ve rakip teknik heyetin yanlış tercihleri nedeniyle geri dönüşe çevirdiği maç kesinlikle aldatmamalı. Kolay kazansa bu kadar moral olmayacak Bursa galibiyeti, bu şekliyle Galatasaraylıları normalinden biraz daha sevindirmeli. O kadar!

Kulakları çınlasın, Reha Kapsal böyle galibiyetler için "Takıma değil hocaya yarar" der. Riekerink'in Galatasaray kariyerindeki ömrü uzadı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021