• 13 Eylül 2020 Pazar 08:00
  • |
  • 13 Eylül 2020 Pazar 08:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Rahat galibiyet

Paylaş

Hatayspor hazırlık maçında Galatasaray, eksik kadrosu ile topu ayağına aldığında akıcı; top rakibe geçtiğinde geri dönüşlerde sorunlu gözükmüştü. Ligin ilk karşılaşması olan Gaziantep FK maçında hücumda yine akıcı, bu kez eksik oyuncuların dönmesinin etkisiyle defansta da temaslı ve agresifti. Bu oyunun karşılığı erken penaltıyla birlikte ilk yarıda tabelaya yansıdı. Daha ilk yarıda tarihi bir fark ortaya çıkabilirdi. Gaziantep FK kalecisi Günay engelledi.

Falcao sakatlıklardan dolayı çok maç kaçırdığı halde geçen sezon takımının en çok gol atan oyuncusuydu. Bu sezon sakatlık yaşamazsa bu kez gol krallığında iddialı olur. Emre Kılınç’ın golünde attığı pas da onunla doğru bağlantıları kuran kanat oyuncularına çok ekmek yedirir. Az ama klas hareketleriyle, Gaziantep’e nefes aldırmadıkları dakikalarda Galatasaray’ın parlayan oyuncusuydu.

Feghouli geçen sezona başladığı gibi bitik başlamıyor bu sene. Genellikle sezonların ikinci yarısında gördüğümüz hırsta ve formda. Bu kez uzun bir sezon var. Bu formunu koruyabildiği ölçüde takımının en iyileri arasında olacağını ilk maçtan gösterdi. Arda Turan futbola dönmüş. Agresif oyunda onun gol sevinçlerinde yüzüne yansıyan hırsın etkisi var. Arkadaşlarını motive ediyor. Geriye dönüşlerde sıkıntı yaşasa da dün bu yönüyle göze batmadı.

Galatasaray’a dünkü galibiyeti getiren oyunda olumsuz taraf, rakibine fazla gol şansı vermesiydi. Hele ki Gaziantep takımı iyi de oynamamışken. Galatasaray’ın iyi oynadığı bir maçta, rakibine bu kadar fazla gol şansı vermesi, geçen seneki takım savunması arızasının giderilemediğini gösteriyor. Gaziantep o kritik anları gole çevirse, panik oluşabilirdi. Kaldı ki oyunun sonunu paldır küldür oynadı Galatasaray. Buna rağmen rahat kazandılar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Ekim 2020 Çarşamba

Renk katacak

05 Ekim 2020 Pazartesi

Oyun bozuldu

02 Ekim 2020 Cuma

Gerileme devri!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Futbolun matematiği 'Enseyi karartmayın' diyor

23.10.2020

Engin Verel

Bir zahmet atıver

19.10.2020

Alen Markaryan

Arma aşkı yok denecek kadar azdır

20.10.2020

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

Renk katacak

21.10.2020

Gürkan Ata

Acaba olacak mı diye beklemek!

18.10.2020