• 10 Nisan 2016 Pazar 01:00
  • |
  • 10 Nisan 2016 Pazar 01:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Piyango!

Paylaş

Galatasaray kalan maçlarının tümünü kazanabilir de kaybedelibir de. Piyango gibi… Bileti alıyorsun ya kısmet diyorsun. Belirleyemediğin sebeplerle kazanıyorsun ya da kaybediyorsun.

Kazanması için bir oyuncunun ön plana çıkması veya takımın o gün gününde olması şart. Bir plandan organizasyondan söz etmek imkansız. Bunu artık her maç tekrarlamanın da anlamı yok. Podolski’nin basın toplantısında söylediği gibi teknik direktör değişiklikleri takımda huzur bırakmadı.

Golü atan Emre’nin gözyaşlarına tutulması bundan. O kadar gergin ki oyuncular, saha içinde belki motive çıkıyorlar, ama yapmak istediklerini yapamıyorlar.

Dün yeni hocalarının takıma kazandırdığı özellik, geriden ayağa pas yaparak oyun kurmaları. Kurabildiler mi? Niyetli olduklarını gösterdiler. Ancak defans hattındaki bu oyuncu grubu ile oyun kurması da çok kolay değil.

Koray’ı derbi için denedilerse hata olur. Ben Linnes’I dinlendirmeyi tercih ettiklerini düşünüyorum. Chedjou’nun sakatlığı da derbide sağ bek Denayer, onun önündek sağ açık Linnes hamlesini aksatır. O yüzden önemli.

Orta sahada ikinci yarı sorumluluk alan oyuncu sayısı fazlaydı. Bilal takımın iyisiydi. İkinci yarı performansıyla buna Yasin’i de ekleyebiliriz.

Podolski etkisiz. Bir kanat oyuncusu olarak attığı gol ve yaptığı asist sayısı hiç de kötü değil. Fakat şu var ki onun varlığı santrafor eksikliğini gidermiyor.

Bu iki takım Galatasaray’ın sezonda koyduğu tek hedef olan Türkiye Kupası’nda karşılaşacak. Ben kupadaki eşleşmenin bu maçtan daha çatır çatır geçeceğine inanıyorum. Dünkü dengeli oyunlarına bakarak kupada da şansların eşit olduğunu söylemeli. dengeyi Sneijder ve Selçuk  değiştirebilir!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Mayıs 2022 Pazar

Doğrular ve festival

11 Nisan 2022 Pazartesi

Güneşli günler

3 Nisan 2022 Pazar

Geleceğini kazandı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Şu kombine meselesi

28.06.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022