• 10 Nisan 2016 Pazar 01:00
  • |
  • 10 Nisan 2016 Pazar 01:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Piyango!

Paylaş

Galatasaray kalan maçlarının tümünü kazanabilir de kaybedelibir de. Piyango gibi… Bileti alıyorsun ya kısmet diyorsun. Belirleyemediğin sebeplerle kazanıyorsun ya da kaybediyorsun.

Kazanması için bir oyuncunun ön plana çıkması veya takımın o gün gününde olması şart. Bir plandan organizasyondan söz etmek imkansız. Bunu artık her maç tekrarlamanın da anlamı yok. Podolski’nin basın toplantısında söylediği gibi teknik direktör değişiklikleri takımda huzur bırakmadı.

Golü atan Emre’nin gözyaşlarına tutulması bundan. O kadar gergin ki oyuncular, saha içinde belki motive çıkıyorlar, ama yapmak istediklerini yapamıyorlar.

Dün yeni hocalarının takıma kazandırdığı özellik, geriden ayağa pas yaparak oyun kurmaları. Kurabildiler mi? Niyetli olduklarını gösterdiler. Ancak defans hattındaki bu oyuncu grubu ile oyun kurması da çok kolay değil.

Koray’ı derbi için denedilerse hata olur. Ben Linnes’I dinlendirmeyi tercih ettiklerini düşünüyorum. Chedjou’nun sakatlığı da derbide sağ bek Denayer, onun önündek sağ açık Linnes hamlesini aksatır. O yüzden önemli.

Orta sahada ikinci yarı sorumluluk alan oyuncu sayısı fazlaydı. Bilal takımın iyisiydi. İkinci yarı performansıyla buna Yasin’i de ekleyebiliriz.

Podolski etkisiz. Bir kanat oyuncusu olarak attığı gol ve yaptığı asist sayısı hiç de kötü değil. Fakat şu var ki onun varlığı santrafor eksikliğini gidermiyor.

Bu iki takım Galatasaray’ın sezonda koyduğu tek hedef olan Türkiye Kupası’nda karşılaşacak. Ben kupadaki eşleşmenin bu maçtan daha çatır çatır geçeceğine inanıyorum. Dünkü dengeli oyunlarına bakarak kupada da şansların eşit olduğunu söylemeli. dengeyi Sneijder ve Selçuk  değiştirebilir!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Mayıs 2021 Pazar

Enerjileri yükseldi

31 Mart 2021 Çarşamba

Letonya laneti

28 Mart 2021 Pazar

Saygıyla eğiliyorum

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Galatasaray final takımıdır

12.05.2021

Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Alen Markaryan

Garip işler!

12.05.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Enerjileri yükseldi

09.05.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021